Wygląd paznokci w dużej mierze zależy od tego, jak o nie dbasz. Poniżej przedstawiamy błędy, jakich należy się wystrzegać, by były one zadbane i zdrowe. 

Zadbane dłonie oraz paznokcie to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby prezentowały się jak najlepiej. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że pewne nawyki i czynności przyczyniają się do tego, że nasze paznokcie nie wyglądają tak dobrze, jak byśmy chciały. Sprawdź, czego unikać, aby dłonie prezentowały się pięknie!

To zniszczy Twoje paznokcie!

Gruboziarniste pilniki

Cechą charakterystyczną gruboziarnistych pilników jest znikome występowanie mało ścierających drobinek. Można używać ich do spiłowania przedłużonych paznokci, natomiast naturalne płytki bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Stają się rozwarstwione oraz łamliwe. Poleca się używanie drobnoziarnistych pilników – szklanych lub papierowych.

Sprzątanie

Środki czystości, jakich używamy do codziennego sprzątania, zawierają bardzo dużo silnych substancji, które wysuszają paznokcie i skórę dłoni. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie rękawiczek. Niedawno na rynku pojawiły się rękawiczki nasączone składnikami odżywczymi – nie tylko ochraniają dłonie, ale również je pielęgnują.

Aceton

Zmywacze, które zawierają w składzie aceton, wysuszają paznokcie, co w konsekwencji prowadzi do zniszczenia płytki. Warto zaopatrzyć się w zmywacz bez acetonu, a kondycja paznokci na pewno szybko się poprawi.

Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

Manicure hybrydowy zdobywa coraz większą popularność, i słusznie, bo paznokcie wyglądają na zadbane oraz prezentują się estetycznie. Jednak nie należy ściągać lakieru hybrydowego bez wcześniejszego namoczenia acetonem. To zdziera płytkę paznokci, prowadząc do jej uszkodzenia.

zniszczone paznokcie

Źródło zdjęć: Pixabay | http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj