Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy wyprawić wspólnie z kimś innym urodziny? W tym wpisie dowiesz się, czy to dobry pomysł!

Impreza urodzinowa to dla większości nastolatek nie lada wydarzenie, na które czekamy cały rok. To okazja, żeby spotkać się z najbliższymi i miło spędzić z nimi czas, a przy okazji zjeść pyszny tort i zdmuchnąć świeczki. Wszyscy są dla nas mili i składają nam życzenia – czy może być coś piękniejszego? A co w sytuacji, gdy imprezę wyprawiamy z kimś? Czy to wszystko zmienia czy nie ma zbyt dużej różnicy? Sprawdźmy!

Wspólne urodziny – za i przeciw

Poniżej przedstawiamy argumenty ,,za” i ,,przeciw” wspólnemu wyprawianiu urodzin.

ZA – jest więcej ludzi. Kiedy imprezę organizują 2 osoby, to każdy zaprasza swoich gości (najczęściej część z nich się pokrywa), więc to oczywiste, że jest wtedy więcej osób.

PRZECIW – nie jesteś w centrum zainteresowania. To jasne, że uwaga gości będzie podzielona między Ciebie i osobę, z którą organizujesz imprezę urodzinową. Nie każdy lubi skupiać na sobie spojrzenia innych, więc dla niektórych to może być zaletą 🙂

ZA – mniejsze koszty. Organizując urodziny z kimś, koszty przygotowań (typu wynajem sali) dzielicie po połowie. Catering może kosztować nieco więcej, tak samo jak tort (szczególnie jeśli w planach są 2 – dla każdego solenizanta po jednym), ale przy większych zamówieniach można próbować negocjować cenę.

PRZECIW – możesz poczuć się odrzucona. Jeśli zdecydujesz się organizować urodziny z koleżanką z klasy, która jest bardziej popularna i lubiana niż Ty (albo z kuzynką, która jest oczkiem w głowie rodziny), możesz poczuć się odsunięta – co innego uwaga gości podzielona na 2 osoby, a co innego pełen zachwyt drugą osobą, podczas, gdy Ty stoisz obok.

ZA – więcej (teoretycznie) prezentów. Im więcej gości, tym więcej prezentów, przynajmniej w teorii. Goście zaproszeni przez drugiego solenizanta powinni (choć oczywiście nie muszą i takie sytuacje też mają miejsce) wręczyć chociaż drobiazg również drugiej osobie.

PRZECIW – mniej trafione prezenty. Oczywiście to nie sam prezent powinien być najważniejszy, a obecność najbliższych. Prawda jest jednak taka, że większość z nas po cichu liczy na podarunki, a w momencie, gdy goście mają podwójny wydatek, te prezenty (prawdopodobnie) będą mniej spersonalizowane i wyjątkowe.

ZA – jest zabawniej. Nie jest to regułą, ale zazwyczaj im więcej osób na imprezie, tym wszyscy lepiej się bawią.

Wspólne urodziny

Źródło zdjęć: Pinterest

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj