Grunge to styl, który nie podąża za modą. Jest idealny dla tych, którzy poprzez obiór chcą wyrazić siebie i wyróżnić się z tłumu.

Styl grunge powstał dzięki podgatunkowi rocka alternatywnego, który narodził się w amerykańskim mieście Seattle. Stał się on popularny w latach 90. XX wieku, kiedy scenę światową podbijały zespoły, takie jak: Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden i Alice in Chains, które były związane z tą subkulturą.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat stylu grunge

Grunge charakteryzuje się pozorną niedbałością. Ludzie, którzy ubierają się w tym stylu, stawiają na wygodę. Najczęściej możemy ich spotkać w obszernych ubraniach. Flanelowe koszule w kratkę, znoszone ramoneski, duże swetry, glany czy trampki są tym, w czym najczęściej możemy ich spotkać.

Oczywiście w tym stylu nie ma żadnej żelaznej zasady i można dobierać poszczególne części garderoby, nie martwiąc się, że coś może do siebie słabo pasować. Pozorny nieład jest w tym przypadku zamierzony.

styl grunge

Po kolorystyce charakteryzującej Grunge można pomyśleć, że to styl depresyjny oraz agresywny. Dominują oczywiście ciemne kolory, np. czerń, brąz, szarość, butelkowa zieleń, khaki i bordo.

styl grunge

Osoby wybierające ten styl są zwykle pewne siebie. Nie boją się pokazać w bardziej odważnej stylówie. Posiadają swoje zdanie i nie boją się tego okazać. Są wolnymi duszami, które żyją w swoim świecie, mające swoje zasady.

styl grunge

Jeżeli nie boisz się zaszaleć z modą, kochasz ciemne kolory oraz muzykę alternatywną, to może ten styl jest stworzony w sam raz dla ciebie!

styl grungeŹródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj