Masz dość codziennego malowania rzęs i zastanawiasz się nad aplikacją sztucznych? Zanim się na to zdecydujesz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

W domu czy u kosmetyczki? Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś sztucznych rzęs, może warto na próbę przetestować je w domu. Nigdy nie masz pewności, jak Twoje oko zareaguje na obecność ciała obcego w jego okolicy (klej może Cię uczulać, a rzęsy uwierać powodując łzawienie). Dzięki samodzielnej aplikacji zaoszczędzisz pieniądze, a w przypadku ewentualnych problemów, łatwiej będzie Ci zdjąć doklejone rzęsy.

W pasku czy kępki? To zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, jednak kępki dają Ci możliwość modelowania oka, ponieważ możesz przykleić ich ile chcesz i gdzie chcesz, a efekt jest bardziej naturalny. Poza tym jeśli któraś kępka się odklei to nie wpływa to na ogólny wygląd makijażu, co innego z kolei w przypadku rzęs na pasku, których jednak główną zaletą jest zdecydowanie krótszy czas aplikacji.

Pamiętaj! Bez względu na to, który rodzaj sztucznych rzęs wybierzesz, warto dokupić specjalny klej do nich osobno, ponieważ ten dołączony do opakowania, zazwyczaj jest słaby i jest go mało.

Zalety aplikacji sztucznych rzęs samemu:

– Niski koszt;
– Krótki czas aplikacji;
– Zdejmujesz rzęsy kiedy chcesz.

Wady aplikacji sztucznych rzęs samemu:

– Krótsza trwałość (zależy od kleju, ale najczęściej rzęsy trzymają się jeden dzień);
– Ryzyko odklejenia się rzęs np. w czasie imprezy.

Jeśli zdecydujesz się jednak na wizytę u kosmetyczki, pamiętaj żeby wybrać sprawdzony salon, tak abyś miała pewność, że zabieg zostanie wykonany przez osobę wykwalifikowaną, w sposób bezpieczny dla Twojego oka. Poszukaj opinii w Internecie lub popytaj wśród znajomych, czy mogą Ci kogoś polecić.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here