Masz dość codziennego malowania rzęs i zastanawiasz się nad aplikacją sztucznych? Zanim się na to zdecydujesz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Wszystko co musisz wiedzieć na temat sztucznych rzęs!

W domu czy u kosmetyczki?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś sztucznych rzęs, może warto na próbę przetestować je w domu. Nigdy nie masz pewności, jak Twoje oko zareaguje na obecność ciała obcego w jego okolicy (klej może Cię uczulać, a rzęsy uwierać powodując łzawienie). Dzięki samodzielnej aplikacji zaoszczędzisz pieniądze, a w przypadku ewentualnych problemów, łatwiej będzie Ci zdjąć doklejone rzęsy.

W pasku czy kępki?

To zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, jednak kępki dają Ci możliwość modelowania oka, ponieważ możesz przykleić ich ile chcesz i gdzie chcesz, a efekt jest bardziej naturalny. Poza tym jeśli któraś kępka się odklei to nie wpływa to na ogólny wygląd makijażu, co innego z kolei w przypadku rzęs na pasku, których jednak główną zaletą jest zdecydowanie krótszy czas aplikacji.

Pamiętaj! Bez względu na to, który rodzaj sztucznych rzęs wybierzesz, warto dokupić specjalny klej do nich osobno, ponieważ ten dołączony do opakowania, zazwyczaj jest słaby i jest go mało.

Zalety aplikacji sztucznych rzęs samemu:

– Niski koszt;
– Krótki czas aplikacji;
– Zdejmujesz rzęsy kiedy chcesz.

Wady aplikacji sztucznych rzęs samemu:

– Krótsza trwałość (zależy od kleju, ale najczęściej rzęsy trzymają się jeden dzień);
– Ryzyko odklejenia się rzęs np. w czasie imprezy.

Jeśli zdecydujesz się jednak na wizytę u kosmetyczki, pamiętaj żeby wybrać sprawdzony salon, tak abyś miała pewność, że zabieg zostanie wykonany przez osobę wykwalifikowaną, w sposób bezpieczny dla Twojego oka. Poszukaj opinii w Internecie lub popytaj wśród znajomych, czy mogą Ci kogoś polecić.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat sztucznych rzęs!Metoda 1:1 czy objętościowa (2:1, 3:1 itd…). Metoda 1:1 polega na tym, że do jednej Twojej rzęsy, doczepiana jest jedna sztuczna. Z kolei metoda objętościowa polega na tym, że do jednej Twojej rzęsy, doklejane są 2,3 lub więcej sztucznych włosków. Wybór metody zależy więc od tego jak gęste chcesz mieć rzęsy, jednak na początek radzimy nie przesadzać  z ilością, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy.

Syntetyczne, jedwabne czy z futra norek? W wyborze najlepszej metody powinna Ci pomóc kosmetyczka. Pamiętaj jednak, że futra norek są najdroższym materiałem na rynku rzęsowym.

Zalety aplikacji sztucznych rzęs u kosmetyczki:

– Trwałość (rzęsy trzymają się 3-4 tygodnie)
– Nie ma ryzyka, że rzęsy się odkleją.

Wady aplikacji sztucznych rzęs u kosmetyczki:

– Wysoki koszt (150-300 zł + uzupełnianie ok. 50-150 zł)
– Długi czas aplikacji (ok. 1,5-3 godzin).

O czym jeszcze należy pamiętać, w przypadku aplikacji sztucznych rzęs u kosmetyczki?

– Przez 24 h po zabiegu, nie narażaj rzęs na kontakt z wodą, ponieważ klej może jeszcze w pełni nie wyschnąć;
– Nie maluj rzęs tuszem, ponieważ rzęsy stają się wtedy zbyt ciężkie;
– Pamiętaj, że podczas demakijażu, tarcie powoduje uszkodzenie kleju oraz niepotrzebnie narusza naturalne włoski, co może spowodować szybsze odpadanie rzęs;
– Nie przecieraj oczu i nie dotykaj ani nie wyrywaj rzęs, aby cieszyć się nimi jak najdłużej;
– Szkła kontaktowe należy zdjąć przed zabiegiem.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj