Źródło: Pinterest

Za co powinniśmy być wdzięczni w życiu, czyli o tym co mamy, a czego nie doceniamy.

Nasze życie. Choć nieraz wydaje nam się, że mamy gorzej od innych, jest wiele rzeczy, których po prostu nie dostrzegamy. Są dla nas czymś normalnym i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są osoby, które mogą o tym jedynie pomarzyć. Może warto czasem się zatrzymać na moment i rozejrzeć wokół siebie.

Mama codziennie robi Ci śniadanie do szkoły, a gdy wracasz masz przygotowany obiad, tata odbiera Cię wieczorem od przyjaciółki, żebyś dotarła bezpiecznie do domu. Starszy brat – choć na co dzień się kłócicie, gdyby coś Ci się stało, skoczyłby za Tobą w ogień. Masz gdzie spać, możesz wstać z krzesła i iść pobiegać, widzisz wszystkie cuda natury – nie każdy ma w życiu tyle szczęścia!

Za co powinniśmy być wdzięczni w życiu

Jeśli wydaje Ci się, że masz źle w życiu, udowodnimy Ci, że się mylisz!

#1. Rodzina

To ona daje nam poczucie bezpieczeństwa, miłość, wsparcie, szczęście, troskę etc. Uczy najważniejszych cech oraz ma wpływ na to, jakim jesteśmy człowiekiem. Na pewno nieraz się kłócicie – to normalne. Ale gdyby ich zabrakło? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile osób na świecie marzy o takim denerwującym rodzeństwie i wścibskich rodzicach. Każdy ma jakieś wady, ale rodzina to osoby, dla których jest najważniejsza. Zamiast wkurzać się na najbliższych, doceń ile dla Ciebie robią.

#2. Przyjaciele i znajomi

Z nimi spędzamy najlepsze chwile, dzielimy smutki i to oni są jednym ze źródeł naszego szczęścia. Często są naszą codzienną motywacją do dalszego działania i wsparciem w trudnych chwilach. Dlaczego czasem warto im podziękować po prostu za to, że są przy nas.

#3. Zdrowie

Zdrowie jest ważne, dlatego, że ono daje nam możliwość spełnienia marzeń i pragnień, a także codziennego, prawidłowego funkcjonowania. I jak to mówi poeta ,,Że nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego„. Wyobraź sobie, jakby to było, gdybyś nie mogła zobaczyć kwitnących w maju bzów, wyjść latem na dwór i pochodzić boso po trawie, usłyszeć jak mama mówi Ci, że jest z Ciebie dumna.

#4. Porażki

Oczywiście ciężko jest być wdzięcznym za niepowodzenia, ale przecież każda porażka i każdy upadek daje nam siłę do dalszego działania. To dzięki nim, jesteśmy silniejsi i mocniejsi. Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a najważniejsze to wyciągnąć wnioski z każdego upadku.

#5. Pasje i talenty

Dzięki nim możemy się spełniać w tym, co kochamy robić. One są naszą odskocznią od codzienności. Jeśli nadal nie znalazłaś żadnego hobby po prostu próbuj nowych rzeczy, aż w końcu znajdziesz coś, co Cię pasjonuje i wyróżnia na tle innych.

#6. Nauczyciele

To oni nam dają możliwość poznania świata, są dla nas cierpliwi i wyrozumiali. Wkładają bardzo wiele czasu i trudu, aby nas wykształcić.

#7. Życie

Dzięki temu, że je mamy, możemy spełniać marzenia, dawać radość innym, być dla innych wsparciem, ale też możemy znaleźć swoją misję w życiu. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadasz, dlatego dbaj o nie.

#8. Wolność

Żyjemy w wolnym kraju, dzięki poświęceniu przez  naszych przodków, ich życia, godności i zdrowia. Doceń to, że sama możesz zdecydować z kim chcesz być (w niektórych krajach byłabyś już pewnie 1 z 10 żon). Nie byłaś też zmuszana jako dziecko do ciężkiej pracy. Możesz bez strachu wyjść z domu. Nie wszyscy mają tyle szczęścia, co Ty.

To tylko kilka przykładów tego, za co powinniśmy być w życiu wdzięczni. Rozejrzyj się wokół siebie, a na pewno znajdziesz o wiele więcej takich rzeczy.

Czytaj także: Jak samodzielnie zaplanować wyjazd?

Za co powinniśmy być wdzięczni w życiu
Źródło: Pinterest

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj