Za co powinniśmy być wdzięczni w życiu, czyli o tym co mamy, a czego nie doceniamy.

Za co powinniśmy być wdzięczni w życiu*Specjalnie na prośbę jednej z naszych czytelniczek, zamieszczamy wpis dotyczący wdzięczności w życiu.*

Nasze życie. Choć nieraz wydaje nam się, że mamy gorzej od innych, jest wiele rzeczy, których po prostu nie dostrzegamy. Są dla nas czymś normalnym i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są osoby, które mogą o tym jedynie pomarzyć. Może warto czasem się zatrzymać na moment i rozejrzeć wokół siebie. Mama codziennie robi Ci śniadanie do szkoły, a gdy wracasz masz przygotowany obiad, tata odbiera Cię wieczorem od przyjaciółki, żebyś dotarła bezpiecznie do domu. Starszy brat – choć na co dzień się kłócicie, gdyby coś Ci się stało, skoczyłby za Tobą w ogień. Masz gdzie spać, możesz wstać z krzesła i iść pobiegać, widzisz wszystkie cuda natury – nie każdy ma w życiu tyle szczęścia.

Jeśli wydaje Ci się, że masz źle w życiu, udowodnimy Ci, że się mylisz!

1. Rodzina. 

To ona daje nam poczucie bezpieczeństwa, miłość, wsparcie, szczęście, troskę etc. Uczy najważniejszych cech oraz ma wpływ na to, jakim jesteśmy człowiekiem. Na pewno nieraz się kłócicie – to normalne. Ale gdyby ich zabrakło? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile osób na świecie marzy o takim denerwującym rodzeństwie i wścibskich rodzicach. Każdy ma jakieś wady, ale rodzina to osoby, dla których jest najważniejsza. Zamiast wkurzać się na najbliższych, doceń ile dla Ciebie robią.

2. Przyjaciele i znajomi.

Z nimi spędzamy najlepsze chwile, dzielimy smutki i to oni są jednym ze źródeł naszego szczęścia. Często są naszą codzienną motywacją do dalszego działania i wsparciem w trudnych chwilach. Dlaczego czasem warto im podziękować po prostu za to, że są przy nas.

3. Zdrowie.

Zdrowie jest ważne, dlatego, że ono daje nam możliwość spełnienia marzeń i pragnień, a także codziennego, prawidłowego funkcjonowania. I jak to mówi poeta ,,Że nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego“. Wyobraź sobie, jakby to było, gdybyś nie mogła zobaczyć kwitnących w maju bzów, wyjść latem na dwór i pochodzić boso po trawie, usłyszeć jak mama mówi Ci, że jest z Ciebie dumna.

4. Porażki.

Oczywiście ciężko jest być wdzięcznym za niepowodzenia, ale przecież każda porażka i każdy upadek daje nam siłę do dalszego działania. To dzięki nim, jesteśmy silniejsi i mocniejsi. Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a najważniejsze to wyciągnąć wnioski z każdego upadku.

5. Pasje i talenty.

Dzięki nim możemy się spełniać w tym, co kochamy robić. One są naszą odskocznią od codzienności. Jeśli nadal nie znalazłaś żadnego hobby po prostu próbuj nowych rzeczy, aż w końcu znajdziesz coś, co Cię pasjonuje i wyróżnia na tle innych.

6. Nauczyciele.

To oni nam dają możliwość poznania świata, są dla nas cierpliwi i wyrozumiali. Wkładają bardzo wiele czasu i trudu, aby nas wykształcić.

7. Życie.

Dzięki temu, że je mamy, możemy spełniać marzenia, dawać radość innym, być dla innych wsparciem, ale też możemy znaleźć swoją misję w życiu. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadasz, dlatego dbaj o nie.

8.Wolność.

Żyjemy w wolnym kraju, dzięki poświęceniu przez  naszych przodków, ich życia, godności i zdrowia. Doceń to, że sama możesz zdecydować z kim chcesz być (w niektórych krajach byłabyś już pewnie 1 z 10 żon). Nie byłaś też zmuszana jako dziecko do ciężkiej pracy. Możesz bez strachu wyjść z domu. Nie wszyscy mają tyle szczęścia, co Ty.

To tylko kilka przykładów tego, za co powinniśmy być w życiu wdzięczni. Rozejrzyj się wokół siebie, a na pewno znajdziesz o wiele więcej takich rzeczy.

Źródło tekstu: http://dlanastolatek.pl | Źródło zdjęć: http://weheartit.com

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here