Dlaczego warto podróżować?
Dlaczego warto podróżować?

Jak doskonale wiemy, każdy z nas preferuje zupełnie inny styl podróżowania. Jedni stawiają bowiem na leniwy wypoczynek w ramach wyjazdów zorganizowanych, all inclusive, gdzie spędzają najwięcej czasu na plaży lub przy basenie. Inni wręcz przeciwnie – wolą aktywne zwiedzanie piesze, z samochodem, gdzie celem jest zobaczenie jak najwięcej, próbowanie lokalnych smaków, odkrywanie kultury. Można dziś bez trudu zorganizować sobie zagraniczny wyjazd w konkretnym, często nietypowym celu. Chcemy zatem przyjrzeć się kilku takim pomysłom.

Gruzja – kolebka wina

Kiedy mówimy dziś wino, najczęściej do głowy przychodzą nam Włochy, Francja czy Hiszpania. Tymczasem mało kto wie, ale miejscem, gdzie narodził się napój bogów jest właśnie Gruzja! Według badań już nawet 8000 lat temu stworzono tu pierwsze odmiany wina. Do dziś Gruzini są dumni ze swojej historii oraz wina. Z roku na rok rośnie ich prestiż, jak i ilość eksportowanego trunku na cały świat,w tym także do Polski. Najbardziej istotna dla tego kraju jest Kachetia, gdzie powstaje nawet 2/3 gruzińskiego wina. To region, który można porównać do najlepszych obszarów winnych w Europie. Do dziś większość win tworzonych jest wedle starożytnej metody produkcji w kwewri. To specjalna gliniana amfora, w której tworzy się ten napój.

Nie bez powodu o tym wszystkim piszemy, gdyż miłośnicy tego trunku mogą wybrać się właśnie do Gruzji, aby zobaczyć miejsca, gdzie narodziło się wino. W samej tylko Kachetii znajdziemy mnóstwo winiarni, które można zwiedzać wraz z degustacją różnych gatunków. Ale często wystarczy przejść się na lokalne targowisko, aby spróbować domowego wina za grosze. Wyprawa winna może być tylko początkiem zapoznania z Gruzją, gdzie czekają na nas góry wysokie na 5000 metrów, starożytne miasta, dziewicze tereny.

Wyprawa po wygrane

Od pewnego czasu można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania hazardem na całym świecie. Kiedyś ten był ograniczony regionalnie, dziś zaś mamy do czynienia z firmami hazardowymi działającymi online. Pojawiają się przez to nowe kasyna z bonusem bez depozytu, które w taki sposób chcą przyciągnąć uwagę klientów. Nie da się jednak ukryć, że nadal mnóstwo osób zafascynowanych jest klasycznymi kasynami, które wzbudzają ogromne emocje. Ciekawym pomysłem na podróż, może być odwiedzenie tych miejsc, gdzie hazard wręcz króluje bądź jest tam bardzo ceniony. Mowa przede wszystkim o:

  • Las Vegas – światowa stolica hazardu, gdzie znajdziemy mnóstwo słynnych kasyn, często znanych z telewizji czy kina. To magiczne miejsce, które każdego roku przyciąga mnóstwo graczy i turystów.
  • Makau – chińska stolica hazardu, jak i miejsce, gdzie znajduje się najwięcej kasyn na świecie. Mało kto wie, ale łączna suma zakładów w tym mieście jest większa niż we wszystkich innych kasynach razem wziętych.
  • Monte Carlo – jedno z najbardziej prestiżowych kasyn na świecie, które można zwiedzić jako gracz lub turysta.

Ponadto można udać się do Atlantic City, do kasyna w Baden Baden czy w region Kahnawake w Kanadzie.

Imprezy na Ibizie

W okresie letnim wiele osób decyduje się na wyjazd na jedną z hiszpańskich wysp, gdzie wiadomo, że można odpocząć, jak i poszaleć na imprezach. Od lat jedną z europejskich stolic clubbingu jest Ibiza. każdego roku tłumy młodych osób z Europy ciągną do miejsca, gdzie imprezy trwają do samego rana. Charakterystycznym obszarem jest Playa d’en Bossa. To najdłuższa plaża na wyspie, gdzie pełno beach barów i klubów. Można tu znaleźć coś na każdą kieszeń. Ibiza jednak znana jest przede wszystkim z wielkich klubów, w których to występują największe gwiazdy muzyki elektronicznej.

Jednym z najbardziej znanych z nich jest Amnesia. W jednym momencie może bawić się w nim przeszło 5 tysięcy osób, czyli więcej niż niejedno polskie miasteczko! Po piętach od kilku lat depcze mu jednak klub Ushuaia. To wyjątkowe miejsce w basenem, gdzie często imprezy odbywają się za dnia, więc potem lokal można zmienić na inny. Nim może być Hï Ibiza, który należy do właścicieli poprzedniego klubu. To najnowszy obiekt tego typu, w którym postawiono na mnóstwo atrakcji! Dla wielu osób Ibiza może być idealną okazją do niezapomnianej przygody.

Muzea za darmo – jak dobrze zaoszczędzić

Nie każdy preferuje imprezy lub też w innych porach roku woli spokojniej spędzić wolny czas. Jak dobrze wiemy, nasz kontynent pełen jest wielu spektakularnych muzeów. Problem w tym, że często nawet ze zniżką studencką wstęp do nich do tanich nie należy. Dlatego można zastanowić się nad wyprawą do Londynu. Tamtejszy rząd już wiele lat temu postanowił, że państwowe muzea zostaną udostępnione za darmo. Dzięki temu wizyta w angielskiej stolicy może być świetną okazją do poznania wyjątkowych kolekcji, a przy tym do zaoszczędzenia pieniędzy. Obiektów do zwiedzenia jest tak dużo, że nawet i tydzień może nam nie starczyć na zobaczenie każdego z nich. Z pewnością do absolutnej topki zaliczyć musimy: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Brytyjskie, Tate Modern, Victoria and Albert Museum, Science Museum, The National Gallery, Imperial War Museum, Royal Air Force Museum London, National Portrait Gallery czy też National Maritime Museum.

Warto jednak pamiętać, że choć muzea są darmowe, to jednak najczęściej wymagają one rezerwacji miejsca na określoną godzinę, co warto zrobić jeszcze przed przyjazdem do Londynu.

To tylko kilka z ciekawych pomysłów na nietypowe podróże z jasno określonym celem. Oczywiście można liczyć na znacznie więcej, jak choćby europejską podróż śladami Cesarstwa Rzymskiego, zwiedzanie najpiękniejszych plaż na świecie, restauracji z 3 gwiazdkami Michelin. Wystarczy jedynie nasza wyobraźnia, dostępny czas i budżet.  

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj