Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się czegoś o postarzających Cię nawykach, to zachęcamy do przeczytania tego postu!

Proces starzenia się leży u podstaw genów każdego z nas, ale nasze codzienne zwyczaje mogą mieć na to duży wpływ. Przygotowałyśmy kilka ciekawych rzeczy, o których mogłaś nie wiedzieć, że postarzają.

Złe przyzwyczajenia, które mogą postarzać

#1. Poduszka. Oprócz tego, że zwykłe poduszki rzadko wymieniane powodują powstawanie niedoskonałości, przyczyniają się one też do powstawania zmarszczek. Ten proces wzmaga się szczególnie, gdy śpimy na jednej stronie twarzy lub na brzuchu. Polecamy zainwestować w poszewki satynowe, które są delikatniejsze dla skóry i spróbować przyzwyczaić się do spania na plecach – jest to zdrowe nie tylko dla cery, ale też dla całego organizmu 🙂

#2. Niszczące słońce. Nadmierne wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych jest niezwykle szkodliwe! Z tego powodu powinnaś latem chronić skórę całego ciała i twarzy – obowiązkowo stosuj krem z filtrem i noś nakrycia głowy. Podobnie (jeśli nawet nie gorzej) działa solarium. Stosuj pełną ochronę, unikaj solarium i słońca, jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień i zniszczeń skóry.

#3. Makijaż. Oprócz tego, że makijaż może postarzać, jego nieodpowiednie usuwanie może postarzać jeszcze bardziej. Szczególnie ważny jest demakijaż oczu – pocieranie, naciąganie skóry powoduje zmarszczki. Skóra pod oczami jest najcieńsza i najdelikatniejsza na całym ciele, więc demakijaż powinien być bardzo łagodny – możesz np. używać oleju kokosowego, który z łatwością rozpuści każdy makijaż.

#4. Efekt jojo. Przez dzisiejszą wizję idealnej sylwetki promowanej w mediach, wiele młodych dziewczyn stosuje ciężkie diety i intensywnie ćwiczy. U niektórych może wystąpić tzw. efekt jojo – czyli przybieranie na wadze i tracenie jej w kółko. Przez zmiany masy ciała, skóra robi się mniej elastyczna i traci jędrność, co potem ciężko naprawić.

Czytaj także: Jak uniknąć efektu jo-jo?

#5. Ciasno upięte fryzury. Nawet zwykły koczek czy kucyk mocno ściśnięty, bardzo naciąga skórę wokół linii włosów. Przez to traci ona elastyczność i może wyglądać bardzo nieestetycznie.

#6. Przesadzona mimika twarzy. Ten punkt należy brać do siebie z przymrużeniem oka 🙂 Nie jesteśmy w stanie kompletnie wyeliminować min ze swojej twarzy tylko dlatego, że nie chcemy mieć zmarszczek. Warto jednak być świadomym, że przesadzanie z wyrazami twarzy, może powodować zagięcia i nierówności.

#7. Języki romańskie. To chyba najciekawszy podpunkt. Naukowcy potwierdzili, że ludzie, którzy posługują się językami romańskimi (np. francuski, włoski, hiszpański) mają zmarszczki na dolnej części twarzy, ponieważ wymowa zmusza ich do „ściskania” ust , a to powoduje fałdki w tej okolicy.

Nie należy brać wszystkich punktów głęboko do serca 🙂 Procesu starzenia nie da się zatrzymać, ale warto wiedzieć o niektórych ciekawostkach i być świadomym naszych codziennych nawyków, a niektóre z nich starać się kontrolować.

Czytaj także: Jak wyglądać na młodszą?

Złe przyzwyczajenia, które mogą postarzać

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj