Zmywalna farba do włosów
Źródła: https://favim.com/image/4528176 || https://pl.pinterest.com/pin/ATRvCu8orAqiJ3iuY-cOgNfu9B8HuQ3-o7-hAH7__g7OOdFLS3E-sDk

Chciałabyś zmienić kolor włosów, ale boisz się, że metamorfoza nie przypadnie Ci do gustu? Wypróbuj zmywalną farbę, która zapewni Ci tymczasową zmianę, bez żadnych konsekwencji!

Farby zmywalne są popularne od ładnych paru lat i stanowią świetną alternatywę dla wszystkich, którzy marzą o chwilowej metamorfozie. Efekt koloryzacji utrzymuje się do kilku myć, więc nie musimy obawiać się, że nowy odcień włosów pozostanie z nami na kilka miesięcy.

Zmywalna farba do włosów – jak ją stosować

Na rynku dostępne są różne rodzaje zmywalnych farb do włosów. Do wyboru mamy produkty, które zmywają się po pierwszym myciu lub po kilku. Najczęściej dostępne są w formie sprayu bądź żelu. Poza tym mamy również do wyboru zmywalne farby, które stosuje się tak samo, jak te standardowe. Efekty koloryzacji po ich zastosowaniu utrzymują się dłużej – około 20-24 myć.

Stosowanie zmywalnej farby do włosów

Farby w formie szamponetek stosuje się dokładnie tak samo, jak produkty myjące. Wystarczy umyć nimi włosy i pozostawić na około 20-30 minut, a po spłukaniu i wysuszeniu uzyskamy nowy odcień na głowie. Farby w formie sprayu rozpyla się na suchych włosach. Z kolei tradycyjne farby składają się z aktywatora i substancji koloryzującej. Oba te składniki należy ze sobą wymieszać i nałożyć na suche włosy. Po upływie czasu podanego na opakowaniu produkt należy zmyć. Na sam koniec nakładamy maseczkę nawilżającą i ułatwiającą rozczesywanie włosów.

Kolory zmywalnych farb do włosów

Producenci cały czas poszerzają ofertę swoich produktów, dzięki czemu wybór kolorów jest coraz większy. W sklepach dostępne są barwy jasne oraz ciemne, zimne oraz ciepłe, mniej nasycone (przeznaczone dla blondynek) i bardziej nasycone (przeznaczone dla brunetek). Spraye oraz żele dostępne są w odcieniach różu, fioletu, błękitu czy zieleni. Należy jednak pamiętać o tym, że takie kolory będą mniej widoczne na ciemnych włosach.

Zalety zmywalnych farb do włosów

Produkty, które służą do tymczasowej koloryzacji, są bezpieczniejsze dla włosów niż tradycyjne farby. Dzięki temu, że nie wnikają tak głęboko w strukturę włosów, nie przesuszają ich aż tak bardzo. Poza tym dzięki temu, że kolor wypłukuje się stopniowo, nie mamy problemu z nieestetycznymi odrostami.

Zmywalne farby do włosów, które polecamy:
Zmywalna farba do włosów
WELLA PROFESSIONALS, Color Fresh Create Pure Violet, 49.40 zł.
Zmywalna farba do włosów
BRAVEHEAD, Fries Color Hair Spray, Glitter, 17.10 zł.
Zmywalna farba do włosów
WELLA PROFESSIONALS, Color Fresh Mask Red, 40.40 zł.
Zmywalna farba do włosów
Joanna Ultra Color Płukanka do włosów RÓŻOWA, 8.99 zł.

1. WELLA PROFESSIONALS, Color Fresh Create Pure Violet, 54.90 zł 49.40 zł.
2. BRAVEHEAD, Fries Color Hair Spray, Glitter, 19.00 zł 17.10 zł.
3. WELLA PROFESSIONALS, Color Fresh Mask Red, 44.90 zł 40.40 zł.
4. Joanna Ultra Color Płukanka do włosów RÓŻOWA, 8.99 zł [klik].

Stosowałaś już kiedyś zmywalne farby do włosów? Daj nam znać, jaki kolor wybrałaś!

Czytaj także: Najmodniejsze kolory włosów na jesień 2021

Źródło: Pinterest

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj