związek ze starszym chłopakiem
Źródło: Pinterest

Poznałaś fajnego chłopaka, czujesz że zaczynasz się coraz bardziej angażować w Waszą znajomość, ale jest jedno ,,ale”. On jest od Ciebie starszy. Czy warto się z nim wiązać? Sprawdź!

Związek ze starszym chłopakiem – za i przeciw

Różnica wieku jest mniejsza lub równa 3 lata

Dzielące Was lata są praktycznie niewidoczne. Raczej nie powinnaś mieć żadnych obaw przed rozpoczynaniem związku z chłopakiem, który jest od Ciebie tyle starszy. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni dojrzewają później, dlatego w młodym wieku taka różnica jest nawet wskazana. Większość Twoich rówieśników jest po prostu dziecinna. Z takim chłopakiem powinnaś dogadać się bez problemu. Jest bardzo prawdopodobne, że będziecie tak samo patrzeć na życie, mieć podobne cele i zainteresowania oraz problemy.

Różnica wieku jest większa niż 3 lata

ZA

Chłopak starszy od Ciebie o 3 lata lub więcej na pewno będzie bardziej dojrzały niż Twoi rówieśnicy.

PRZECIW

Może się okazać, że on ma inne cele w życiu niż Ty. Twoje plany na przyszłość kończą się na zdaniu do następnej klasy, a on skupia się już na znalezieniu pracy (jeśli jeszcze jej nie ma) lub pomału myśli o założeniu rodziny.

ZA

Możesz się od niego wiele nauczyć. Starszy partner jest zazwyczaj autorytetem, będzie Cię również motywował, m.in. do nauki, bo wie jak ważne jest wykształcenie.

PRZECIW

Twoi bliscy mogą mieć problem z zaakceptowaniem faktu, że Twój chłopak jest starszy od Ciebie o kilka lat. Nie oznacza to, że powinnaś rezygnować ze swojego szczęścia ze względu na swoje otoczenie, jednak warto, żebyś była tego świadoma. Pamiętaj też, że dopóki nie ukończysz 18 lat, Twoi rodzice mają prawo sprzeciwiać się związkowi z dużo starszym mężczyzną.

ZA

Starszy chłopak zapewni Ci bezpieczeństwo finansowe, ponieważ zacznie pracować szybciej niż Ty, dzięki czemu będzie mógł sobie pozwolić, żeby zabierać Cię na randki w fajne miejsca.

PRZECIW

Różnica wieku może spowodować, że będziecie mieć problem z dogadaniem się. Ty będziesz miała ochotę wyjść na imprezę, a on – zmęczony po pracy – będzie wolał odpocząć w domowym zaciszu.

ZA… i PRZECIW

Starszy chłopak będzie chciał się ustatkować, dlatego masz większą pewność, że nie będzie skakał z kwiatka na kwiatek, z drugiej strony istnieje obawa, że szuka po prostu młodej dziewczyny do zabawy, dlatego zanim zaangażujesz się w ten związek, dobrze poznaj chłopaka, aby uniknąć rozczarowań.

PRZECIW

Twój chłopak z pewnością jest bardziej doświadczony od Ciebie, ponieważ był w większej ilości związków niż Ty. Zastanów się czy nie będzie to dla Ciebie problemem, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że to co dla Ciebie będzie nowością, on już dawno przeżył.

Decyzja o rozpoczęciu związku ze starszym chłopakiem nie jest prosta, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Jak mawiają, do odważnych świat należy, jednak dopóki nie jesteś pełnoletnia, Twoi rodzice również mogą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie, dlatego porozmawiaj z nimi. Udowodnisz im, że jesteś dojrzała i podchodzisz do sprawy poważnie. Może warto przedstawić im partnera? Takie spotkania są mało przyjemne (zapewne chłopak dostanie wieeele pytań dotyczących swojego życia, planów na przyszłość, stosunku do Ciebie), ale Twoi rodzice będą spokojniejsi wiedząc z kim spotyka się ich córka.

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj