10 popularnych gier planszowych!
10 popularnych gier planszowych!

W tym wpisie przedstawiamy listę popularnych gier planszowych, w które możesz zagrać w wolnym czasie.

Wakacje to idealny moment na to, aby spotkać się z przyjaciółmi lub spędzić więcej czasu z rodziną. Wspólne chwile urozmaicić Wam mogą gry planszowe. W tym wpisie przedstawiamy listę 10 popularnych gier planszowych, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

10 popularnych gier planszowych!

#1. Bingo

W tej grze każdy z graczy otrzymuje swoją planszę z liczbami. W każdej kolejce bankier losuje numer, a gracze którzy mają go na swoich kartkach, przykrywają go żetonem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza uzbiera wszystkie liczby.

#2. Ego

Celem tej zabawy jest trafne odpowiadanie na wylosowane pytania, co daje możliwość dowiedzenia się czegoś nowego o przyjaciołach bądź członkach rodziny. Warto dodać, że gra jest przeznaczona dla 2-6 graczy od 14 roku życia. 

#3. Grzybobranie

W tej grze wygrywa ten, kto jako pierwszy dotrze do mety i zarazem zdobędzie jak najwięcej grzybków.

#4. Kalambury

To gra, w której ważne są refleks i umiejętność skojarzeń. W trakcie wyznaczonego czasu uczestnik musi odgadnąć hasło, jakie jego drużyna przedstawia za pomocą gestów lub rysunków. 

#5. Labirynt

Celem graczy jest dotarcie do tajemniczych przedmiotów i istot, które wylosowali. Aby to zrobić, należy umiejętnie przesuwać ścieżki labiryntu.

#6. Milionerzy

Ta gra planszowa oparta jest na popularnym teleturnieju o tym samym tytule. Zawiera aż 660 pytań i odpowiedzi. Dzięki tej rozrywce poprawisz swoją koncentrację, umocnisz się w podejmowaniu własnych decyzji oraz wesprzesz logiczne myślenie.

#7. Po prostu

W tej grze liczy się kreatywność oraz znajomość wyrazów na literę „p”. Osoba podpowiadająca bierze kartę ze stosu i wybiera jedno z dwóch haseł. Pozostali gracze muszą zgadnąć je za pomocą podpowiedzi – słów rozpoczynających się na literę „p”. Czas trwania rozgrywki to 20-30 minut.

#8. Postaw na milion

Aby wygrać milion złotych musisz poprawnie odpowiedzieć na osiem pytań. Za każdym razem należy rozłożyć wszystkie pieniądze tak, aby jedna zapadnia pozostała pusta. W przypadku gdy nie jesteś pewna, która odpowiedź jest dobra, możesz podzielić pieniądze na kilka części. Banknoty postawione na błędną odpowiedź przepadają!

#9. Węże i drabinki

Aby wygrać, musisz jak najszybciej dotrzeć do mety. Ułatwienie stanowią drabinki, które mogą przenieść Cię o kilka pól w górę, jednak jeśli staniesz na głowie węża, musisz cofnąć się aż do jego ogona.

#10. Rummikub

Ta gra towarzyska polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami. Aby tego dokonać, należy wykładać na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe.

Znacie inne gry planszowe godne polecenia? Zachęcamy Was do podzielenia się ich tytułami w komentarzach!

10 popularnych gier planszowych!
10 popularnych gier planszowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj