Fot. Pinterest

Nie możesz uwierzyć w swoją atrakcyjność i twierdzisz, że jesteś „po prostu brzydka i nic Ci nie pomoże”? W takim razie koniecznie przeczytaj ten wpis.

Zacznijmy od tego, że na świecie nie ma ludzi brzydkich. Są tylko ludzie złośliwi dla innych i ich subiektywne (!) opinie oraz social media kreujące obrazy pozornie idealnych ludzi, do których wszyscy chcą się upodobnić. Czy to nie smutne, że w dzisiejszych czasach mało która nastolatka akceptuje swój wygląd, nie mówiąc już o pokochaniu swojego ciała? Jeżeli borykasz się z takim problemem, poniżej udowodnimy Ci, że jesteś piękniejsza niż sądzisz. 🙂

10 powodów, dlaczego jesteś atrakcyjna

#1. Charakter. Każda z nas jest inna, a więc wyjątkowa – już samo to brzmi pięknie, prawda? Doceń w sobie te cechy, z których jesteś dumna. Może na przykład umiesz zachować zimną krew w trudnych sytuacjach albo nie poddajesz się szybko? Wyeksponuj swoje pozytywne cechy i pokaż je światu – na pewno niejedna osoba zazdrości Ci niektórych cech i pracuje nad tym, żeby się tak zachowywać. Zapewne zapytasz: a co z moimi negatywnymi cechami? Po prostu pracuj nad nimi, aby je zniwelować i panować nad nimi lub zamienić je w dobre.

#2. Uprzejmość. Miłe osoby są oczywiście bardziej lubiane w towarzystwie, ludzie darzą ich zaufaniem, a tym samym od razu zyskują w oczach płci przeciwnej. Jeśli jesteś miłą dziewczyną i pomagasz przyjaciołom, a także ludziom w potrzebie, musisz wiedzieć, że chłopcy na pewno już zwrócili na Ciebie uwagę.

#3. Ambicja i ciężka praca. Chyba każda nastolatka dąży do jakiegoś wyznaczonego celu. Chłopcy widzący Twoją ciężką pracę na pewno są pełni podziwu i dostrzegają w Tobie atrakcyjną dziewczynę, umiejącą sobie poradzić w życiu. Takie cechy są wyznacznikiem dobrej matki i żony – nawet jeśli chłopak nie myśli o Tobie jeszcze w ten sposób, to podświadomie zwraca na Ciebie uwagę.

#4. Schludny wygląd. Nie każdy ma urodę modelki, a i wcale nie musi takiej posiadać. Uwierz, że naprawdę wystarczy jeśli Twoje ubrania są czyste, bez zagnieceń i w miarę dobrze dobrane do siebie i do Twojej sylwetki. Do tego świeże włosy, zadbane dłonie i to wystarczy!

#5. Uśmiech. Czyli najpiękniejszy makijaż, jaki może nałożyć dziewczyna. Będziesz postrzegana jako bardziej atrakcyjna, jeśli będziesz podchodzić do wszystkiego z pozytywnym nastawieniem i zarażać ludzi uśmiechem. To takie proste, a naprawdę niejeden chłopak może zakochać się w Twoim uśmiechu 🙂

#6. Zadbana cera. Pierwszą rzeczą jaką zauważają inni jest zwykle twarz. Nie chodzi tu nam oczywiście o to, żebyś miała perfekcyjnie nieskazitelną skórę oraz twarz jak wszystkie modelki z Instagrama. Cera, która budzi podziw, to taka bez pryszczy, ran i taka, która aż błyszczy, bo jest tak zdrowa.

#7. Pasja. Okazuje się, że ludzie darzą sympatią tych, którzy poświęcają dużo swojego czasu jakiejś pasji i ją pielęgnują. Takie osoby wydają się być bardziej atrakcyjne, ponieważ pracują ciężko nad czymś, co kochają.

#8. Inteligencja. Nie od dziś wiadomo, że osoby inteligentne są postrzegane jako atrakcyjne, ponieważ mają pojęcie o życiu, świecie i ludziach. Taka wiedza niewątpliwie przydaje się w przyszłości i po prostu budzi podziw.

#9. Poczucie humoru. Wielu ludzi szuka w swoich potencjalnych partnerach poczucia humoru. Będąc zabawną osobą, śmiejącą się i otwartą na pewno zyskasz sobie czyjąś sympatię.

#10. Samoakceptacja. Łączy się z tym pewność siebie i pokochanie siebie. Zapewne słyszałaś, że zanim będziesz w stanie pokochać kogoś innego, musisz najpierw pokochać samą siebie. To bardzo prawdziwe stwierdzenie. Jeśli akceptujesz swój wygląd, charakter – całą siebie, jesteś automatycznie bardziej pewna siebie i czujesz się dobrze w swojej skórze. Uwierz, że to od razu widać po Twoim zachowaniu i przyciąga wiele osób.

Czytaj także: 10 zdrowych nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze!

 

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

    • To chyba zależy od sytuacji. Chociaż myślę, że sama szczerość jest pozytywna, a z prostolinijnością bywa różnie. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj