Wybierasz się na wakacje? Sprawdź, jakie leki warto ze sobą zabrać.

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje to z pewnością zastanawiasz się, co ze sobą zabrać. Być może przygotowujesz sobie nawet listę. Czy znajdują się na niej również leki? Warto mieć kilka medykamentów przy sobie i być przygotowaną na każdą okazję.

Wakacyjna apteczka, czyli co warto zabrać na wyjazd

Możliwe, że nigdy nie zabierałaś na wyjazd wakacyjnej apteczki, bo przecież w większości miejsc są apteki. Co jednak zrobisz, jeśli akurat będzie ona zamknięta? Warto zabrać kilka podstawowych rzeczy ze sobą – nie ważą one zbyt dużo, a dzięki temu nie będziemy musiały zaprzątać sobie głowy lekarstwami. Poniżej nasza lista, bez której nie wyobrażamy sobie wyjazdu.

#1. Tabletki przeciwbólowe. Ból głowy potrafi nas dopaść w najmniej oczekiwanym momencie – np. wcześnie rano lub późnym wieczorem. Warto mieć wtedy w torebce ibuprofen lub paracetamol.

#2. Lek na biegunkę. Te wstydliwa przypadłość potrafi dopaść nas znienacka. Wyjście do apteki nie zawsze jest możliwe, a jeśli akurat jesteśmy za granicą, możemy mieć dodatkowo problem z wyjaśnieniem farmaceucie, czego potrzebujemy. Małe opakowanie tabletek w torbie powinno załatwić problem.

#3. Wapno. Na wyjeździe mnóstwo rzeczy może nas uczulić (od jedzenia, aż po jad owadów), dlatego przyda się doraźna pomoc w postaci wapna musującego.

#4. Tabletki na alergię / tabletki na katar. Alergicy z pewnością znają ten ból, gdy co chwilę się kicha, a z nosa cieknie. To może skutecznie popsuć humor, a tego na wakacjach przecież nie chcemy. Warto mieć ze sobą tabletki na awaryjne sytuacje.

#5. Coś na grypę. Latem też można się przeziębić, choć zdarza się to dość rzadko. Przezorny jednak zawsze ubezpieczony, więc w razie osłabienia, dobrze jest mieć pod ręką jakąś tabletkę lub proszek do przyrządzenia gorącego napoju.

UWAGA! W żadnym wypadku nie zachęcamy do nadużywania leków! Tabletki powinny być ostatecznością, a najlepiej ich zażycie konsultować z rodzicami.

Polecamy: Kosmetyki na lato za mniej niż 20 złotych

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj