Brakuje Ci pewności siebie? Oto 10 pytań, które powinnaś sobie zadać, aby poczuć się lepiej.

Czy wiesz o tym, że prowadzenie pamiętnika może pomóc Ci pokochać siebie? Dzięki codziennemu notowaniu szczęśliwych momentów i praktykowaniu wdzięczności, możesz sprawić, że zaczniesz dostrzegać,  ile dobrego dzieje się w Twoim życiu. Kiedy zdasz sobie sprawę ze swoich osiągnięć, Twoja pewność siebie oraz samouwielbienie wzrosną. Poniżej znajdziesz 10 pytań, które powinnaś sobie zadać, jeżeli masz problem z samoakceptacją. Odpowiedzi, których udzielisz, sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej.

10 pytań, które wzmocnią Twoją pewność siebie

#1. Za jakie 3 rzeczy jesteś dziś wdzięczna?

Na początku może być Ci ciężko wymienić aż 3 rzeczy, ale trening czyni mistrza. Jeżeli nic nie przychodzi Ci do głowy, to pomyśl o tym, czego inni nie mają. Zdrowie? Pełna rodzina? Własny pokój? Zobacz, jak wiele można wymienić!

#2. W czym jesteś dobra?

Każdy z nas ma jakiś talent albo umiejętność, którą może się pochwalić. Ty też, nawet, jeśli jeszcze tego nie odkryłaś. Kiedy już uda Ci się to znaleźć, pielęgnuj to i rozwijaj.

#3. Co sprawia, że jesteś smutna?

Choć z pozoru to pytanie wydaje się negatywne, odpowiedź na nie pomoże Ci uświadomić sobie, jakie masz bolączki. To pierwszy krok do tego, aby je przezwyciężyć.

#4. Co udało Ci się osiągnąć w poprzednim roku?

Zajrzyj do listy swoich postanowień i zobacz, ile z niej udało Ci się zrealizować. A może wykonałaś pierwszy krok do osiągnięcia zamierzonego celu? To i tak dużo! Teraz masz szansę zrobić kolejny, który jeszcze bardziej przybliży Cię do spełnienia marzeń.

#5. Jaki jest Twój największy kompleks?

Nie chodzi o to, aby się dołować, ale może jest jakiś sposób, abyś pokonała swój kompleks? Z pewnością będzie to wymagało pracy, jednak warto podjąć wysiłek, aby wzmocnić swoją pewność siebie.

#6. Co sprawia, że czujesz się pewna siebie?

Twoja ulubiona sukienka, pomalowane paznokcie, a może ubranie biżuterii albo wystylizowane włosy? Cokolwiek sprawia, że czujesz się lepiej we własnej skórze, rób to jak najczęściej! Nie czekaj na odpowiedni moment bądź specjalną okazję.

#7. Za co chwalą Cię najbliżsi?

Twoja rodzina najprawdopodobniej dostrzega w Tobie więcej zalet oraz talentów niż Ty sama. Spróbuj przypomnieć sobie, za co chwalą Cię zazwyczaj i powtarzaj sobie ich słowa jak najczęściej. To bez wątpienia wzmocni Twoją pewność siebie.

#8. Jakie 3 wspomnienia sprawiają, że się uśmiechasz?

Przywołaj najlepsze momenty swojego życia. Przypomnij sobie jak najwięcej szczegółów. Może coś lub ktoś łączy ze sobą te wszystkie piękne chwile? To powinien być dla Ciebie sygnał, co masz robić, aby częściej czuć się szczęśliwą.

#9. Co robisz dla siebie każdego dnia?

To pytanie może wzmocnić Twoją pewność siebie, pod warunkiem, że faktycznie każdego dnia robisz coś dla siebie. Jeśli nie, to najwyższa pora to zmienić! Ludzie, którzy dbają o siebie, są szczęśliwsi, niż ci, którzy tego nie robią. Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennnie.

#10. Jaki był najlepszy komplement, który usłyszałaś na swój temat?

Z pewnością nie widzisz w sobie tylu pięknych rzeczy, co ktoś, kto patrzy na Ciebie z boku. Przypomnij sobie wszystkie najlepsze komplementy, jakie usłyszałaś na swój temat i uwierz w nie.

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj