Zobacz, czego za nic w świecie nie powinieneś robić, chcąc popisać się przed znajomymi.

Czasem poznając nowe osoby, chcemy im się pokazać z jak najlepszej strony. Dzieje się tak np. przy dziewczynie, która nam się podoba. Pragniemy, aby inni uważali nas za ciekawych ludzi. Chcemy mieć rzeszę znajomych, którzy będą nas lubić czy nawet nieco nam zazdrościć. Często jednak, w takich sytuacjach za bardzo skupiamy się na tym, aby się komuś przypodobać, a niekoniecznie na tym, czy to, co robimy, jest dla nas dobre i bezpieczne. Poniżej pokazujemy listę rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, chcąc popisać się przed innymi.

Chłopaku! Tego nigdy nie rób, aby popisać się przed swoimi znajomymi!

#1. Jeździć szybko samochodem

Jeśli chcesz pochwalić się znajomym lub jakiejś dziewczynie tym, jak szybko potrafi jeździć Twój samochód, to lepiej odrzuć ten pomysł. Jazda samochodem z prędkością większą niż dozwolona jest nie tylko niebezpieczna dla Ciebie, ale i dla innych. Możesz zostać złapany przez policję, potrącić pieszego, rozbić samochód, w najgorszym razie nawet stracić życie lub zabić niewinne osoby.

#2. Pić alkoholu do oporu

Twoi nowi znajomi chcą sprawdzić, ile jesteś w stanie wypić? Nie pozwól na to, aby ktoś zmuszał Cię do czegoś takiego. To może skończyć się utratą świadomości (co niesie za sobą szereg niebezpieczeństw) lub z zatruciem alkoholowym. Ustal sobie limit i jeśli tylko poczujesz, że zaczynasz czuć się źle, nie sięgaj już po kolejny kieliszek.

#3. Palić papierosów

Jeśli nie palisz, nie rób tego tylko po to, aby się komuś przypodobać. Jeśli Twoi znajomi nie potrafią zaakceptować tego, że nie palisz, to nie powinni nazywać się Twoimi przyjaciółmi. Pamiętaj, że palenie szkodzi zdrowiu.

#4. Kraść

Kolega namawia Cię, żebyś pokazał jaki jesteś odważny i spróbował coś ukraść? Nie idź w to! Podejmowanie tego typu ,,wyzwań” nie jest warte konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z powodu kradzieży. Nawet, jeśli raz uda Ci się zrobić to tak, aby nikt nie widział, następnym razem możesz nie mieć tyle szczęścia.

#5. Skakać z wysokości, dźwigać ogromnych ciężarów

Nie zmuszaj się do żadnych czynów, które mogą przerastać Cię fizycznie: nie dźwigaj ciężarów, które są dla Ciebie zbyt ciężkie, nie skacz z wysokich budynków, jeśli nie masz w tym wprawy, nie wspinaj się po niebezpiecznych murach i przenigdy nie skacz na główkę do wody! Te czynności są bardzo niebezpieczne. Robiąc je, ryzykujesz poważną kontuzją, a nawet kalectwem na całe życie.

Pamiętaj, że prawdziwym przyjaciołom nie musisz nic udowadniać. Jeśli ktoś zmusza Cię do zrobienia któreś z wyżej wymienionych rzeczy, nie gódź się na to! Kiedy pojawią się kłopoty, zapewne zostawią Cię z tym samego.

Czytaj także: Czego nie musisz robić dla swojej dziewczyny?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj