uroda

Kończy Ci się ulubiony kosmetyk do makijażu, a wiesz, że w najbliższym czasie nie będziesz mogła go kupić? Sprawdź, co zrobić, żeby przedłużyć w takiej sytuacji jego ”życie”.

1. Dodaj do podkładu balsamu. Jeśli wiesz, że Twój ulubiony podkład jest już na wyczerpaniu, dołóż do niego po prostu odrobinę kremu do twarzy. Jeżeli jest taka możliwość, balsam dodaj do buteleczki z podkładem, a następnie wymieszaj całość. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z dodaniem tego produktu!

2. Przetnij opakowanie teoretycznie zużytego już produktu (np. kremu). Będziesz zaskoczona, ile produktu w środku jest jeszcze do wykorzystania. Ten sam sposób możesz zastosować, kiedy wiesz, że nie zużyłaś jeszcze całego kosmetyku, ale nie dajesz rady już nic wydostać z opakowania.

3. Przeczyść brudne cienie do powiek alkoholem/spirytusem salicylowym. Przelej alkohol/spirytus salicylowy do buteleczki ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj cienie do powiek. Przetrzyj je delikatnie wacikiem. Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzeń oraz zdezynfekujesz swoje ukochane cienie.

4. Pokruszone cienie + spirytus = cienie jak nowe. Dolej do pokruszonych cieni odrobinę spirytusu, a następnie wymieszaj na gładką papkę. Ugnieć cienie: za pomocą łyżki lub monety owiniętej w ręcznik papierowy. Pozostaw do wyschnięcia oraz odparowania spirytusu.

5. Dodaj do wysuszonej maskary parę kropli soli fizjologicznej (Sól możesz zakupić w aptece). Następnie wymieszaj, rolując opakowanie masakry w rękach.

6. Wsadź mascarę do gorącej wody. Jeśli Twój tusz do rzęs zaschnął, włóż go do kubka z ciepłą wodą, a wszystko co pozostało z produktu na ściankach opakowania (z których ciężko cokolwiek uzyskać), spłynie z nich.

7. Zdejmij plastikową końcówkę z błyszczyka. Zatrzymuje ona nadmiar kosmetyku. Teraz jednak będziesz mogła wygarnąć resztki pomadki ze środka opakowania, bez żadnych przeszkód.

8. Stwórz własny kolor lakieru do paznokci. Do przezroczystego lakieru do paznokci dodaj trochę rozgniecionych na pył cieni do powiek. Następnie wymieszaj, potrząsając buteleczką z lakierem.

9. Włóż lakier do paznokci do ciepłej wody. To świetny sposób, jeśli nie możesz otworzyć buteleczki. Uwaga! W ciepłej wodzie ma być zanurzona tylko zakrętka od lakieru, a nie całe opakowanie! Mogłoby to spowodować zmianę konsystencji lakieru oraz jego koloru.

10. Stwórz własny zapachowy balsam. Do bezzapachowego balsamu dodaj kilka kropli wybranych perfum. Jest to szczególnie dobry sposób na zachowanie zapachu perfum, których dostaliśmy darmową próbkę, ale np. nie stać nas na ich zakup.

11. Myj swoje pędzle. Do tej czynności możesz użyć szamponów dla niemowląt, gdyż są one wyjątkowo delikatne i nie powinny podrażnić Twojej skóry przy następnych użyciach wyczyszczonych już pędzli. Dzięki temu przedłużysz ,,żywotność” swoich akcesoriów do makijażu.

A Wy macie jakieś sprawdzone pomysły na uratowanie kosmetyków? Piszcie w komentarzach!

Źródło tekstu: http://www.seventeen.com/beauty/makeup-skincare/tips/a35336/hacks-for-making-makeup-last-longer/ || Źródło zdjęć: http://www.weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here