Źródło: Pinterest

Kończy Ci się ulubiony kosmetyk do makijażu, a wiesz, że w najbliższym czasie nie będziesz mogła go kupić? Sprawdź, co możesz zrobić, aby przedłużyć jego ?żywotność”.

11 sposobów na uratowanie kosmetyków do makijażu

1. Dodaj do podkładu balsamu

Jeśli wiesz, że Twój ulubiony podkład jest już na wyczerpaniu, dołóż do niego po prostu odrobinę kremu do twarzy. Jeżeli jest taka możliwość, balsam dodaj do buteleczki z podkładem, a następnie wymieszaj całość. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z dodaniem tego produktu!

2. Przetnij opakowanie teoretycznie zużytego już produktu (np. kremu)

Będziesz zaskoczona, ile produktu w środku jest jeszcze do wykorzystania. Ten sam sposób możesz zastosować, kiedy wiesz, że nie zużyłaś jeszcze całego kosmetyku, ale nie dajesz rady już nic wydostać z opakowania.

3. Przeczyść brudne cienie do powiek alkoholem/spirytusem salicylowym

Przelej alkohol/spirytus salicylowy do buteleczki ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj cienie do powiek. Przetrzyj je delikatnie wacikiem. Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzeń oraz zdezynfekujesz swoje ukochane cienie.

4. Pokruszone cienie + spirytus = cienie jak nowe

Dolej do pokruszonych cieni odrobinę spirytusu, a następnie wymieszaj na gładką papkę. Ugnieć cienie: za pomocą łyżki lub monety owiniętej w ręcznik papierowy. Pozostaw do wyschnięcia oraz odparowania spirytusu.

5. Dodaj do wysuszonej maskary parę kropli soli fizjologicznej

Sól możesz zakupić w aptece. Następnie wymieszaj, rolując opakowanie masakry w rękach.

6. Wsadź maskarę do gorącej wody

Jeśli Twój tusz do rzęs zaschnął, włóż go do kubka z ciepłą wodą, a wszystko co pozostało z produktu na ściankach opakowania (z których ciężko cokolwiek uzyskać), spłynie z nich.

7. Zdejmij plastikową końcówkę z błyszczyka

Zatrzymuje ona nadmiar kosmetyku. Teraz jednak będziesz mogła wygarnąć resztki pomadki ze środka opakowania, bez żadnych przeszkód.

8. Stwórz własny kolor lakieru do paznokci

Do przezroczystego lakieru do paznokci dodaj trochę rozgniecionych na pył cieni do powiek. Następnie wymieszaj, potrząsając buteleczką z lakierem.

9. Włóż lakier do paznokci do ciepłej wody

To świetny sposób, jeśli nie możesz otworzyć buteleczki. Uwaga! W ciepłej wodzie ma być zanurzona tylko zakrętka od lakieru, a nie całe opakowanie! Mogłoby to spowodować zmianę konsystencji lakieru oraz jego koloru.

10. Stwórz własny zapachowy balsam

Do bezzapachowego balsamu dodaj kilka kropli wybranych perfum. Jest to szczególnie dobry sposób na zachowanie zapachu perfum, których dostaliśmy darmową próbkę, ale np. nie stać nas na ich zakup.

11. Myj swoje pędzle

Do tej czynności możesz użyć szamponów dla niemowląt, gdyż są one wyjątkowo delikatne i nie powinny podrażnić Twojej skóry przy następnym użyciu wyczyszczonych już pędzli. Dzięki temu przedłużysz ?żywotność” swoich akcesoriów do makijażu.

A Ty masz jakieś sprawdzone pomysły na uratowanie kosmetyków? Daj nam znać w komentarzu!

Źródło: Pinterest

Źródło: http://www.seventeen.com/beauty/makeup-skincare/tips/a35336/hacks-for-making-makeup-last-longer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj