Marzysz o wystających pośladkach? W tym wpisie znajdziesz kilka skutecznych ćwiczeń na pupę.

Nie każdy musi lubić przysiady. Nie każdy też może je wykonywać. Jak więc ćwiczyć pupę, aby była zgrabna i odstająca? Na szczęście na squat’ach świat się nie kończy i są również inne sposoby na osiągnięcie celu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka skutecznych ćwiczeń na zgrabną pupę, które możecie wykonywać zamiast przysiadów. Sprawdźcie koniecznie!

3 ćwiczenia na pupę (zamiast przysiadów)

#1. Unoszenie bioder

Połóż się na plecach i ułóż ręce wzdłuż ciała. Nogi zegnij w kolanach, a stopy oprzyj o podłogę. Unieś biodra (plecy powinny być proste), a następnie opuść. Powtórz 10 razy, a jeśli nie czujesz zmęczenia, to dodaj jeszcze 5 powtórzeń. Gdy biodra będą na górze, zaciśnij mocno pośladki.

#2. Unoszenie nóg I

Uklęknij na macie, a ręce oprzyj wyprostowane w taki sposób, aby znalazły się na wysokości klatki piersiowej (czyli po prostu musisz być na czworaka). Unieś jedną nogę w ten sposób, aby udo było w jednej linii z plecami, a łydka tworzyła kąt 90 stopni. Powtórz 10 razy i zmień nogę.

#3. Unoszenie nóg II

Połóż się na boku i nogi wyprostuj (ciało musi być w jednej linii). Unieś jedną nogę do góry i pomału opuść, nie kładąc jej już na ziemię. Powtórz 15 razy, następnie zmień stronę.

ćwiczenia na pupę

Powyższe ćwiczenia możesz wykonywać 3-4 razy w tygodniu, stopniowo zwiększając ilość powtórzeń. Aby zbyt szybko się nie znudzić, poszukaj innych wersji ćwiczeń z unoszeniem nóg i ściskaniem pośladków (np. stań w lekkim rozkroku i skieruj pięty do siebie, a palce u stóp od siebie. Energicznie unoś się na palcach i opuszczaj, aż poczujesz palące mięśnie. Będąc na górze ściśnij dodatkowo pośladki).

My polecamy również trening Mel B, który daje niezły wycisk, ale efekt jest wart wysiłku 🙂

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj