W dzisiejszym poście przedstawiamy Wam 3 powody, dlaczego Wasz brzuch nie zawsze jest płaski.

Wiele z nas ma kompleksy. Jednym z nich może być brzuch, zwłaszcza gdy jest on o wiele większy niż był dzień wcześniej. Zapewne część z Was zastanawia się, dlaczego tak jest. Dzisiaj chcemy odpowiedzieć Wam na to pytanie!

Przyczyny wzdętego brzucha

#1. Nabiał

Wiele osób może mieć nietolerancję laktozy, nawet o tym nie wiedząc. Niektórzy po np. mleku czują się źle, inni mogą mieć biegunkę, a jeszcze inni mogą mieć wzdęty brzuch. Każda z nas jest inna i inaczej reaguje na niektóre czynniki. Mimo wszystko najlepiej samemu sprawdzić, czy nabiał jest przyczyną. Można zrobić na to specjalne badania lub można po prostu odstawić nabiał (np. na tydzień) i obserwować swój organizm.

#2. Zbliżający się okres

Zbliża Wam się okres lub powinniście już go dostać? To również może być jeden z powodów wzdętego brzucha. Dlaczego? Ponieważ przed okresem w naszym organizmie zaczyna zbierać się woda. Nie jest to nic strasznego i z pewnością przejdzie po kilku dniach, ale jeśli szykujecie się na jakąś imprezę, to polecamy wziąć jakieś tabletki rozkurczowe typu no-spa.

#3. Woda w organizmie

Słyszałyście o tym, aby pić przynajmniej 2 litry wody dziennie? Z pewnością tak. A ile z Was tyle pije? No właśnie… Wiele nastolatek pije naprawdę małe ilości płynów w ciągu dnia, a przecież nasz organizm składa się głównie z wody. Jeśli dostarczacie mało wody do Waszego organizmu, to spróbujcie pić jej więcej. Z pewnością Wasz brzuch powinien się zmniejszyć, a samopoczucie polepszyć.

Polecamy: Sassy water ? co to takiego?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj