Chciałabyś poznać nowych ludzi, ale nie wiesz, gdzie możesz to zrobić? W tym wpisie znajdziesz kilka pomysłów!

Czujesz, że nie masz wspólnych tematów z osobami, które już znasz? A może po prostu lubisz zawierać nowe znajomości? W dzisiejszym wpisie zaproponujemy Ci kilka miejsc, gdzie możesz poznać kogoś nowego!

#1. Obozy, kolonie

Tego typu wyjazdy to idealna okazja, by miło spędzić czas, a przy tym poznać kogoś nowego. Na obozach spędzicie razem kilka lub kilkanaście dni i z pewnością będziecie mieli wiele okazji, by dowiedzieć się czegoś o sobie. Dodatkowo w przypadku obozów tematycznych macie łatwiejszy start i pretekst do nawiązania rozmowy – wspólne zainteresowania. Gdy dany turnus będzie się kończył, wymieńcie się numerami albo mediami społecznościowymi – wtedy Wasza znajomość ma szansę przetrwać.

#2. Szkolne i pozaszkolne kółka zainteresowań

Korzystając z oferty zajęć pozalekcyjnych, nabywasz nowe umiejętności, rozwijasz zainteresowania, odkrywasz swoje zdolności i poznajesz ludzi w swoim wieku, którzy także chcą rozwijać się w danej dziedzinie oraz próbować nowych rzeczy. Tu, tak jak w przypadku obozów, już na starcie macie pierwsze tematy do rozmów, bo interesujecie się podobnymi lub tymi samymi rzeczami.

#3. Wydarzenia w okolicy

Koncerty, spotkania z gwiazdami, warsztaty lub konwenty i targi. Możesz fajnie tam spędzić wolny czas i przy okazji pogadać chwilę z kimś fajnym. Dodatkowo często są to osoby z okolicy, więc jest szansa, że na cyklicznych wydarzeniach znowu spotkacie się przypadkiem.

#4. Wolontariat

Zaangażujesz się w szczytną działalność i przy okazji możesz poznać inne osoby, porozmawiać chwilę. Wiele szkół średnich i uczelni ceni sobie regularny udział w wolontariatach, a przy rekrutacji jest to dobrze punktowane, dlatego korzyść jest podwójna 🙂

#5. Imprezy okolicznościowe

Mamy tu na myśli wydarzenia, takie jak: wesela, urodziny czy zabawa sylwestrowa. Będąc zaproszonym na taką imprezę, znasz już parę osób, ale jeśli jest to duże wydarzenie, to jest szansa, że przy okazji zostaną Ci przedstawione nowe osoby.

#6. Internet

Tutaj możesz wybierać: na forach, grupach zrzeszających fanów, np. piosenkarzy, seriali itp., mediach społecznościowych, grach czy stronach specjalnie stworzonych do szukania nowych znajomych. Pamiętaj, że zawierając znajomości przez internet, musisz być ostrożna. O ile na żywo od razu możesz mniej więcej ocenić z kim masz do czynienia, o tyle w internecie tak naprawdę nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie.

Mamy mimo wszystko nadzieję, że nasze propozycje były pomocne. A kto wie? Może ktoś z poznanych przypadkiem osób, kiedyś okaże się wspaniałym przyjacielem?

Czytaj także: Przyjaźń na odległość ? czy to ma sens?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj