Czy warto ciągnąć przyjaźń z osobą, z którą dzieli nas wiele kilometrów? Zastanowimy się nad tym w dzisiejszym wpisie!

Wiele z Was miało zapewne przyjaciółkę lub bliską koleżankę, z którą fajnie się rozmawiało i spędzało czas. Niestety życie toczy się różnie i może musiałyście się rozdzielić przez przeprowadzkę albo koniec obozu, na którym się poznałyście. W takich momentach jest bardzo ciężko. Minusów takiej sytuacji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

W tym wpisie spróbujemy przytoczyć Wam kilka pozytywnych aspektów przyjaźni na odległość i pokazać, że Wasza znajomość nie musi się kończyć z tego powodu.

Przyjaźń na odległość – czy to ma sens?

#1. Możecie oderwać się od znajomych z okolicy

Wyobraźcie sobie taką sytuację: wśród Waszych znajomych jest spięcie, drama i trudno z kimkolwiek się porozumieć bez opowiedzenia się po konkretnej stronie sporu. W takim momencie można pogadać na luzie z internetową przyjaciółką, bo skoro mieszka trochę dalej, nie jest w to wszystko wmieszana.

#2. Bardziej docenicie każde Wasze spotkania

To oczywiste, że jeśli nie mamy czegoś codziennie, to gdy już w końcu to otrzymamy, to wywołuje u nas większe poruszenie i ekscytację. Dzięki czemu, że widzicie się rzadko, Wasze spotkania będą jeszcze bardziej radosne i wyjątkowe.

#3. Poprzez rozłąkę jeszcze bardziej doceniacie Waszą przyjaźń

Rozłąka i te kilometry Was dzielące będą najlepszym egzaminem potwierdzającym wielką wartość Waszej więzi. Tak naprawdę ta odległość nie musi być przeszkodą, bo jeśli obie jesteście tak samo mocno zaangażowane, to Wasza znajomość przetrwa wszystko.

#4. Brak nudy

To akurat powinna być cecha każdej przyjaźni, ale tu wiąże się to z wyczekiwaniem na kolejne spotkania; nie widzicie się codziennie, więc gdy już uda Wam się spotkać na żywo macie pełną głowę pomysłów: o czym rozmawiać, co robić, czy nawet gdzie pójść na obiad.

Jak widzicie, nawet do przyjaźni na odległość można mieć w miarę optymistyczne nastawienie. Przyjaźń to wyjątkowa relacja i nie warto jej kończyć z powodu kilometrów lub innych, mniej istotnych rzeczy.

Czytaj także: Czy przyjń damsko-męska jest możliwa?

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Ja tez mam przyjac?ółke która mieszka daleko A mianowicie we Włoszech i tez piszemy że sobą na fcb i na kamerce i mamy się tez spotkać na wakacje bo ma przyleciec do poski A przyjaznimy się już 10 lat

  2. Ja tez mam przyjac?ółke która mieszka daleko A mianowicie we Włoszech i tez piszemy że sobą na fcb i na kamerce i mamy się tez spotkać na wakacje bo ma przelecieć do poski A przyjaznimy się już 10 lat

  3. Ja mam przyjaciółkę na odległość. niby to 30 km, ale widzimy się tylko maksymalnie 3-4 razy do roku i z roku na rok jest coraz gorzej. Ona wkręciła się w swój świat i bardzo mało mi pisze. Jest masakra….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj