Marzysz o idealnych brwiach? Przeczytaj część pierwszą naszego wpisu ze wskazówkami, jak je uzyskać!

Moda na idealne brwi trwa już od pewnego czasu. Długie, gęste, mocne… Która z nas nie chciałaby takich mieć? Zadbane brwi potrafią diametralnie odmienić nasz wygląd! To one dodają spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru.

Zaczniemy dzisiaj od krótkiej lekcji odpowiedniej pielęgnacji i regulacji brwi. Z pewnością przyda się to każdej z nas.

Idealne brwi część #1

Nie reguluj brwi zbyt mocno

Chcesz jak najlepiej, ale Twoje brwi robią się coraz węższe i krótsze? Pamiętaj, że idealne brwi wystają kilka milimetrów poza krawędź oka. Zbyt krótkie nie będą wyglądały dobrze. To samo dotyczy zbyt wąskich brwi, które wyglądają jak cieniutkie paski. W tym wypadku lepiej kierować się zasadą, że im bardziej naturalnie, tym lepiej.

Wyrywasz kilka włosków naraz? To błąd!

To może prowadzić jedynie do obrażeń i grozi tym, że wyrwiesz nie tylko te włoski, które chciałaś. Wyrwane place w łukach brwiowych nie prezentują się ładnie, dlatego lepiej rób to pojedynczo i daj sobie czas.

Unikaj nadawania brwiom nienaturalnego kształtu 

Pewnie nieraz widziałaś u innych dziewczyn brwi o idealnym kształcie i sama zapragnęłaś takie mieć. Niestety kształt brwi, powinien być dopasowany do kształtu twarzy. Aby znaleźć kształt łuku odpowiedni dla siebie, najlepiej zajrzeć do poradników internetowych, które krok po kroku wyjaśnią jak to zrobić. Dziewczyny, które czują się niepewnie i boją się, że zrobią coś źle, mogą udać się do kosmetyczki lub wizażystki i zasięgnąć specjalistycznej porady.

Wyrywaj włoski między brwiami

Monobrew jest passé 🙂 Nie depiluj jednak włosków zbyt mocno, aby nie oddalić brwi za bardzo od siebie, bo będziesz wyglądać po prostu śmiesznie.

Pozbywaj się tylko wystających włosków

Wyrywaj tylko te włoski, które wystają poza łuk. Jeśli są naprawdę bardzo szerokie, możesz je trochę zwęzić, jednak uważaj, by nie przesadzić. Cienkie brwi są obiektem kpin, a chyba nie chcesz, żeby inni śmiali się z Twojego wyglądu, prawda?

Nigdy nie reguluj brwi przed wyjściem z domu

Skóra po depilacji najczęściej jest zaczerwieniona i spuchnięta, a nawet zdarza się, że z ranek sączy się krew! Zdecydowanie nikt nie powinien Cię wtedy oglądać, dlatego regulację brwi zostaw sobie na wieczór.

Dbaj o brwi

Aby zapewnić brwią odpowiednią pielęgnację, możesz nakładać na nie gotowe odżywki lub  odrobinę olejku rycynowego czy kokosowego. Dzięki temu staną się one bardziej gęste, dłuższe i mocniejsze.

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

  1. Będzie wpis o tym co zrobić żeby brwi były gęstsze, grubsze i ciemniejsze albo o tym jak malować brwi żeby wyglądały naturalnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj