jak przygotować się do szkoły
Źródło: https://weheartit.com/entry/268508928

Chciałabyś sprawić, aby szkoła stała się dla Ciebie nieco bardziej znośnym miejscem? W takim razie poznaj 3 wskazówki, które pomogą Ci przetrwać w tym miejscu!

Nastolatki często nienawidzą szkoły. Większość omawianych tematów jest albo nieciekawa, albo trudna, a nauczyciele zamiast zainteresować swoim przedmiotem, tylko zniechęcają do nauki. Co zrobić, aby choć trochę umilić sobie długie lata edukacji? W tym wpisie przedstawiamy 3 wskazówki, które pomogą Ci przetrwać szkołę. Przetestuj je i przekonaj się, czy zadziałają w Twoim przypadku.

3 wskazówki, które pomogą Ci przetrwać szkołę

#1. Pasek na świadectwie nie jest najważniejszy

Wielu rodziców wymaga od swoich dzieci jak najlepszych stopni oraz czerwonego paska na świadectwie. Są również uczniowie, którzy sami mają takie ambicje. Prawda jest jednak taka, że w kontekście Twojej przyszłej kariery zawodowej nie będą miały one znaczenia. Jeżeli zdobywanie wysokich ocen wymaga od Ciebie dużego zaangażowania i nie przynosi Ci satysfakcji, zastanów się, czy faktycznie warto się aż tak starać.

#2. Zgłaszaj się do odpowiedzi

Mało kto lubi stać przy tablicy i odpowiadać na pytania nauczyciela, szczególnie będąc nieprzygotowanym. Ten problem można na szczęście łatwo rozwiązać – wystarczy zgłosić się samemu do odpowiedzi. Nauczyciele często zachęcają do tego uczniów i dopiero wtedy, kiedy nikt nie wykaże chęci, wybierają kogoś sami.

#3. Nie dopuszczaj do nagromadzenia się zaległości

Częste nieobecności, brak uważności na lekcjach oraz poświęcanie zbyt małej ilości czasu na naukę w domu, mogą prowadzić do powstania zaległości. Im są one większe, tym trudniej jest je nadrobić. To z kolei przekłada się na coraz gorsze stopnie i rosnącą frustrację. Staraj się nie dopuszczać do nagromadzenia się zaległości, a będzie Ci znacznie łatwiej przetrwać szkołę. Dodatkowo przełoży się na to wyższą średnią ocen.

Jakie triki Twoim zdaniem mogą pomóc przetrwać szkołę? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jak odprężyć się po szkole? 5 najlepszych sposobów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj