Źródło: Pinterest

Sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy przy depilacji nóg.

Wiele dziewczyn nie wyobraża sobie zrezygnowania z depilacji nóg, szczególnie wiosną i latem. Aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą konieczna jest systematyczna depilacja. Niestety często popełniamy błędy, przez które nasze nie prezentują tak dobrze jakbyśmy chciały. Krostki, zaczerwienia i zacięcia sprawiają, że zamiast nosić sukienki, zakładamy rajstopy lub spodnie. Na szczęście wystarczy uświadomić sobie popełniane błędy i je wyeliminować, aby móc cieszyć się gładką skórą, która będzie się pięknie prezentować.

4 błędy popełniane przy depilacji nóg

#1. Depilacja „na sucho”. To chyba największa zbrodnia, jaką możemy popełnić na naszych nogach. Maszynka, która nie ma odpowiedniego tarcia po prostu zetrze nam wierzchnią warstwę skóry, która w najlepszym wypadku będzie wymagała solidnego nawilżenia, a w najgorszym pojawią się na niej ranki. Która z nas jednak nigdy w pośpiechu nie przejechała suchą maszynką po łydce, niech pierwsza rzuci kamieniem 🙂

#2. Używanie tępej maszynki. Tępa maszynka, którą trzeba mocno przyciskać do skóry może nam wyrządzić równie dużo złego, co depilacja na sucho. Ponadto na starej maszynce gromadzą się bakterie, dlatego należy pamiętać o jej regularnej wymianie. Maszynkę warto również dezynfekować po każdym użyciu.

#3. Pomijanie peelingu. To częsta przyczyna wrastania włosków, co z kolei prowadzi do pojawiania się nieestetycznych, czerwonych krostek na nogach. Pozbywanie się martwego naskórka z nóg warto robić raz w tygodniu. Po każdym peelingu pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry.

#4. Pośpiech. Zdecydowanie pośpiech nie sprzyja depilacji. Ruch maszynki po nodze powinien być płynny, ale niezbyt szybki. Ponadto, jeżeli decydujemy się na depilację pod prysznicem, warto wykonać ją na samym końcu, kiedy skóra pod wpływem ciepła, zdąży zmięknąć.

Polecamy: Dziewczęce tatuaże idealne na stopę

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj