Fakty o morsach
Fakty o morsach

Lubisz zdobywać wiedzę na oryginalne tematy? A może uwielbiasz zwierzęta? Jeśli odpowiedziałaś na któreś z tych pytań twierdząco, to ten wpis z pewnością Cię zainteresuje.

5 faktów o morsach, które musisz znać, jeśli jesteś miłośniczką zwierząt!

#1. Występowanie morsów

Te interesujące zwierzęta można spotkać na przybrzeżnych obszarach Kanady, Grenlandii oraz u wybrzeży Alaski i Rosji. Czasem zdarzają się także w okolicach Islandii, zachodniej i północnej Europy oraz USA.

#2. Tempo poruszania się morsów

Morsy na lądzie poruszają się w wolnym tempie, jednak w wodzie wychodzi im to znacznie sprawniej. Podczas pływania mogą osiągnąć prędkość nawet do 35 km/h. Morsy spędzają około 2/3 swojego życia w wodzie.

#3. Niespodziewany gość nad polskim morzem

Mimo tego, że ssaki te raczej nie występują w Polsce, w czerwcu 2022 roku, pewien mors sam z siebie zawitał do Łazów. Więcej o tym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj: https://tvn24.pl/tvnmeteo/polska/mors-w-baltyku-mors-na-polskim-wybrzezu-to-prawdopodobnie-pierwszy-taki-przypadek-zdjecia-5761714

#4. Czym się żywią morsy?

Zwierzęta, o których mowa w tym artykule, są zwolennikami małży, skorupiaków, rozgwiazd, ryb i ślimaków zamieszkujących dno oceanów. Do wykrywania pokarmu w ciemnościach morsy wykorzystują swoje wąsy, które mogą urosnąć do nawet 30 centymetrów.

#5. Jak długo morsom rosną kły?

Charakterystyczne dla morsów kły rosną przez około 15 lat. Ich rozmiar ma wpływ na status społeczny morsa. Zwierzęta o większych kłach, zwykle cieszą większym szacunkiem.

Fakty o morsach
Fakty o morsach

Źródło tekstu: https://fajnepodroze.pl/mors-informacje-ciekawski-fakty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj