Źródło: Pinterest

Zazdrościsz swoim koleżankom, że są w związkach i robisz wszystko, aby dołączyć do grona sparowanych? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego popełniasz błąd.

Bycie w związku to dla wielu nastolatek cel nadrzędny. Posiadanie chłopaka sprawia, że czują się dowartościowane, a bycie singielką traktują jak swego rodzaju porażkę. Jeżeli te słowa opisują także Ciebie, to tym wpisem chcemy Cię przekonać, że to błędne myślenie.

Dlaczego nie warto na siłę szukać chłopaka?

#1. Tracisz niepotrzebnie czas

W czasie, w którym uganiasz się za chłopakami, mogłabyś zrobić wiele innych, pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim skupić się na realizowaniu swoich marzeń, spotkaniach z przyjaciółmi, a także poszerzaniu swoich kompetencji. Miłość prędzej czy później sama do Ciebie przyjdzie, dlatego tracenie czasu na poszukiwania jest naprawdę niepotrzebne. Niestety desperacja nie jest Twoim sprzymierzeńcem, a wręcz przeciwnie – może skutecznie odstraszyć od Ciebie potencjalnych kandydatów.

#2. Możesz trafić na kogoś nieodpowiedniego

Szukając chłopaka za wszelką cenę, łatwo popełnić błąd i wejść w relację z kimś, kto nie jest tego wart. Obniżanie swoich standardów, tylko po to, aby być w związku, jest złym pomysłem i szybko możesz tego pożałować. Istnieje również ryzyko, że będąc ,,z kimkolwiek”, przegapisz okazję, aby poznać miłość swojego życia. Kiedy spotkasz swoją drugą połówkę, lepiej, żebyś była singielką, niż tkwiła w byle jakim związku.

#3. Miłość przychodzi wtedy, kiedy się jej nie spodziewamy

Wiele osób może to potwierdzić, że miłość przyszła do nich w najmniej spodziewanym momencie. Dopiero wtedy, kiedy zrezygnowały z intensywnych poszukiwań i skupiły się na innych rzeczach, dosięgnęła je strzała amora. Bądź czujna i otwarta na pojawiające się okazje, ale nie poświęcaj całej swojej energii na intensywne poszukiwania.

#4. Narzucasz na siebie presję

Im dłużej będą trwały Twoje poszukiwania, tym większą presję będziesz odczuwać. To z kolei prowadzi do frustracji. Pomyśl sobie, że większość chłopków nie będzie chciało Cię poznać, jeśli będziesz cały czas wkurzona i/lub zdołowana. Po prostu zwrócą uwagę na jakąś wyluzowaną i zadowoloną z życia dziewczynę, która nie spina się z powodu bycia singielką.

#5. Nie zdążysz się wyszumieć

Oczywiście istnieje taka możliwość, że Twoje poszukiwania zakończą się sukcesem. Znajdziesz chłopaka, który będzie Twoim ideałem, zakochacie się w sobie i będziecie razem już do końca życia. Brzmi jak bajka? Niestety wiele związków, które miały swój początek w młodości, po latach dopada kryzys. Partnerzy mają poczucie, że nie zdążyli się wyszumieć. Gdyby coś takiego przydarzyło się również Wam, pamiętajcie, aby swoim zachowaniem nie ranić się wzajemnie. Najlepiej zaś, jeśli zaszaleć spróbujecie wspólnie:)

Czytaj także: Wolny związek – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj