Źródło: Pinterest

Twój partner zaproponował Ci wolny związek? A może to Ty wpadłaś na ten pomysł? Sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie!

Wolny związek, czyli jaki? Zwany inaczej otwartym, to relacja bez zobowiązań, w której partnerzy mają dużo większą swobodę niż w modelu tradycyjnym. Dokładne zasady tej swobody w każdym związku mogą wyglądać nieco inaczej – w końcu to Wy ustalacie zasady tej ,,gry”. Zastanawiasz się, czy chcesz spróbować wolnego związku? Czytaj dalej!

Wolny związek – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Relacja na Waszych zasadach

Nie da się ukryć, że otwarty związek to relacja w 100% na Waszych zasadach (pod warunkiem, że reguły ustaliliście wspólnie i udało Wam się osiągnąć kompromis). Możecie robić dokładnie to, na co macie ochotę, byleby nie krzywdzić partnera.

Brak zrozumienia

To, co jest między Wami, to tylko i wyłącznie Waszą sprawa. Nie da się jednak ukryć, że raczej nie uzyskacie aprobaty najbliższych, gdybyście zdecydowali się ujawnić. Otwarte związki nie są zbyt popularne, dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób uważa je za kontrowersyjne.

Zyskanie pewności, co do swoich uczuć

Niektórzy potrzebują więcej czasu, aby przekonać się, co tak naprawdę czują względem drugiej osoby. Wolny związek pozwala nabrać pewności odnośnie swoich uczuć, bez przedwczesnego składania deklaracji.

Większe ryzyko rozstania

Choć oczywiście rozstania zdarzają się w każdym związku, to jednak relacja, do której wpuszczamy osoby trzecie, jest na to bardziej narażona. Po prostu któraś ze stron może uznać, że ta nowa osoba, jest ciekawsza i to właśnie z nią chce budować swoją przyszłość.

Problem w przypadku zmiany decyzji

Wiele par zaczynało od wolnego związku, a jednak ostatecznie doszli do wniosku, że nie chcą się sobą z nikim dzielić. Nierzadko decydują się nawet na ślub! Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy jedna ze stron zaczyna się angażować i chciałaby zmienić zasady układu, a druga chce, aby wszystko zostało bez zmian. To trudny moment dla relacji i niestety może prowadzić do rozstania.

Byłaś kiedyś w wolnym związku? A może preferujesz tradycyjne układy? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Co w Waszym związku zmieni dziecko?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj