dziewczyna z dzieckiem
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/464644886562164253

Jesteście razem od jakiegoś czasu i myślicie o dziecku? A może nie stosujecie antykoncepcji, myśląc że jakoś to będzie? Oto, co zmieni się w Waszym związku po narodzinach dziecka.

Wiele młodych osób rozpoczyna współżycie w ogóle nie zastanawiając się, jakie grożą im konsekwencje. Inni z kolei, obserwując wyidealizowany świat na Instagramie, myślą, że rodzicielstwo to bułka z masłem. Z tego wpisu dowiesz się, jak dziecko wpłynie na Wasz związek.

Co w Waszym związku zmieni dziecko?

#1. Nie będziecie mieli czasu dla siebie

Dotąd byliście tylko we dwoje. Teoretycznie ciąża ma być czasem przygotowania się do nowej roli, jednak nadal będziecie mogli robić niemal wszystko, na co macie ochotę. Pojawienie się dziecka jest na tyle angażujące, że nie starczy Wam czasu, ani sił na romantyczne wieczory.

#2. Będziecie niewyspani

Życie z noworodkiem to prawdziwy hardcore. Bez względu na to, w jaki sposób dziecko będzie karmione, nocne pobudki to coś, z czym musi się zmierzyć każdy rodzic. Na szczęście po kilku tygodniach (albo miesiącach) sytuacja zazwyczaj ulega poprawie, a dziecko budzi się coraz rzadziej.

#3. Nie ominą Was kłótnie

Niewyspanie w połączeniu z brakiem czasu sprawi, że frustracja będzie w Was narastać. To może prowadzić do kłótni, szczególnie gdy nie możecie liczyć na pomoc bliskich i jesteście zdani sami na siebie.

#4. Wydatki nie będą mieć końca

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej to jedna z przyjemniejszych rzeczy. Niestety to wszystko kosztuje. Co gorsza, co chwilę pojawiają się kolejne niezbędne elementy. Warto kupować rzeczy używane – w końcu wiele przedmiotów w przypadku małych dzieci jest używanych tylko przez chwilę 🙂

#5. Może pojawić się zazdrość

Choć o tym za wiele się nie mówi, kiedy uwaga jednego z partnerów skupiona jest w 100% na dziecku, druga osoba może poczuć się zaniedbana. Wtedy właśnie może pojawić się zazdrość.

Podsumowując, pojawienie się dziecka, zmienia w związku bardzo wiele. Jest ciężko i trzeba mieć tego świadomość. Myli się ten, kto myśli, że dziecko ,,naprawi” związek. Często jest wręcz odwrotnie – mały człowiek stanowi próbę trwałości relacji i uczucia łączącego rodziców. Na szczęście jest też wiele pozytywnych aspektów rodzicielstwa, a z każdym dniem, tygodniem i miesiącem jest coraz łatwiej.

Czytaj także: Jak stworzyć partnerski związek?

związek z dziewczyną z dzieckiem
Źródło: https://weheartit.com/entry/33096431

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj