Konsole do gier, mimo sporej konkurencji w postaci telefonów, komputerów i tabletów, wciąż zyskują coraz większe grono fanów. Ich popyt nie spada, co potwierdzają rezultaty sprzedaży wielkich marek jak np. Nintendo. Co świadczy o ich powodzeniu?

Nowoczesna konsola Nintendo Switch to produkt, który zdecydowanie wzbudza duże zainteresowanie wśród graczy. Nie jest to jednak jedyne popularne urządzenie spośród produktów tej japońskiej marki. Dlaczego oferowana przez nią elektronika od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem? Jakie zalety mają konsole do gier współcześnie? Co przemawia za ich zakupem?

Konsole do gier Nintendo: tradycja i nowoczesność

Dlaczego gry na Nintendo Switch to produkt tak kultowy? Przede wszystkim trzeba pamiętać o długoletniej obecności na rynku. Sama firma Nintendo ma już ponad 130 lat! Na początku produkowała tylko karty do gry, później starając się zaistnieć w innych dziedzinach. W połowie lat 70. japoński brand zdecydował się na inwestycję w szybko rozwijający się rynek gier wideo.

Pierwsze konsole do gier odniosły niewątpliwy sukces. Marka w latach 80. wprowadziła na rynek takie urządzenia, jak Nintendo Entertainment System i GameBoy. Zdobyły one dużą popularność na całym świecie. Przenośne konsole z kontrolerem krzyżakowym i miejscem na kartridże stały się wzorem dla innych.

Premiery kolejnych konsoli do gier od Nintendo stawały się i wciąż są wyczekiwanymi przez długi czas wydarzeniami. Zdarza się wręcz, że w ciągu kilkudziesięciu godzin od premiery nakład sprzętu w danym kraju zostanie wyczerpany.

Jakie zalety mają konsole do gier?

Czemu konsole do gier są wciąż potrzebnym sprzętem? Powodów jest przynajmniej kilka. Z pewnością ważne są osobiste przyzwyczajenia. Niektóre osoby preferują konsole, inni gracze obstają zaś przy tradycyjnych komputerach.

Okazuje się, że wspólna zabawa za pośrednictwem konsoli może pomagać zacieśniać więzi międzyludzkie. I to nie tylko wśród przyjaciół czy rodzeństwa, ale także par. (Sprawdź również: dlaczego warto grać z chłopakiem w gry komputerowe?).

Konsole do gier czy komputery?

Przed zakupem nowego sprzętu często pojawia się pytanie co wybrać: komputer czy konsolę do gier? Te pierwsze są na pewno bardziej uniwersalne. Mogą służyć nie tylko do gier, ale także do codziennej pracy czy przeglądania Internetu.

Nie wszystkie te rzeczy będą możliwe przy użyciu konsoli do gier. Jej istotą jest dostarczenie rozrywki i zapewnienie odprężenia np. po ciężkim dniu, zatem ma raczej niewiele wspólnego z pracą. Z drugiej strony, konsola daje tu jednak pewne szczególne możliwości. Przede wszystkim niezwykle łatwo można do niej podłączyć nawet bardzo duży ekran  telewizora, co czasem bywa problematyczne w przypadku komputerów. Również “miejsce dowodzenia” ulega zmianie – niewygodne biurko zostaje zastąpione miękką kanapą. Jest to komfortowe  rozwiązanie sprzyjające nawet (zwłaszcza!) długotrwałym rozgrywkom. No i oczywiście kontroler! Jego ergonomiczny kształt zapewnia odpowiedni chwyt, co przekłada się na lepsze ułożenie dłoni i mniejszy nacisk na nadgarstki.

Podczas podejmowania decyzji nie można także pominąć kwestii kosztów. Ceny komputerów i akcesoriów do nich rosną niestety w zawrotnym tempie, a próby zaoszczędzenia często wiążą się z gorszą jakością. Tak jest w przypadku zakupu dodatkowych jednostek centralnych, które często po prostu nie dysponują dość dobrymi parametrami do tego, aby obsługiwać najnowsze tytuły gier. Konsole do gier wypadają dużo lepiej na tym tle. Choć poszczególne tytuły gier mogą wydawać się dosyć drogie, to tak naprawdę istnieje wiele elastycznych rozwiązań dopasowanych do wszelkich budżetów np. w postaci subskrypcji i abonamentów.

Nintendo Switch: nowoczesny produkt japońskiej firmy

Opowieść o konsolach do gier, ich historii i funkcjonalnościach byłaby niepełna bez produktów od Nintendo. Nie można tutaj pominąć jednego z najnowszych produktów w ofercie japońskiego potentata, czyli Nintendo Switch. Ten produkt z pewnością sprosta oczekiwaniom wielu klientów!

Przełomowy produkt od Nintendo

Zaletą konsoli do gier Nintendo Switch z pewnością jest jej funkcjonalność. To stacjonarne urządzenie z łatwością można przekształcić w konsolę przenośną i korzystać z niej w dowolnym miejscu i czasie. Wszystko za sprawą sporego ekranu mierzącego 6,2 cala. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w niezwykle pojemną baterię, umożliwiające nieprzerwane użytkowanie aż do 6 godzin.

Nowoczesny charakter konsoli do gier Nintendo podkreśla także zastosowanie innowacyjnego kontrolera. Dzięki niespotykanej budowie można obsługiwać go jedną lub obiema dłońmi. Wystarczy włożyć specjalny uchwyt  i dwuręczne trzymanie kontrolera natychmiast staje się możliwe.

Chętnie wybierana konsola do gier Nintendo Switch to także masa ułatwień dla graczy. Jednym z nich jest opcja capture, która pozwala na szybkie zrobienie zrzutu ekranu i podzielenie się nim z innymi uczestnikami rozgrywki. Przyjęte rozwiązania sprawiają, że dzięki produktowi można uzyskać niespotykany dotychczas poziom realizmu, jeśli chodzi o obrazy i dźwięki. Zaawansowane opcje sprawiają, że większość użytkowników produktów od Nintendo jest zaskoczona poziomem wprowadzonych innowacji. Jednocześnie można się w jej przypadku cieszyć z dużej różnorodności gier. Bez wątpienia spodoba się graczom o rozmaitych potrzebach i wymaganiach.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj