Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz 5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji brwi.

Podkreślone brwi są modne już od kilku sezonów, a producenci kosmetyków prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych produktów do ich ożywienia, farbowania oraz makijażu. Sprawdź, jakich błędów pielęgnacyjnych nie popełniać, aby Twoje brwi prezentowały się pięknie.

5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji brwi

#1. Zbyt mocna regulacja

Większość z nas musi regulować brwi, aby te dobrze się prezentowały. Niestety łatwo tutaj przesadzić i wyrwać zbyt dużo włosków. Zarówno zbyt cienkie łuki brwiowe, jak i te zbyt krótkie (oddalone mocno od siebie lub kończące się równo z zewnętrznym kącikiem oka) nie wyglądają dobrze, dlatego zawsze kieruj się zasadą, że im mniej, tym lepiej.

#2. Nieodpowiedni kształt

Patrząc na zdjęcia modelek lub ślicznotek z Instagrama z pewnością zwróciłaś uwagę na ich idealne brwi. Być może chciałaś nadać swoim podobny kształt. To dość powszechny błąd, którego należy się wystrzegać. Nie należy zbyt mocno modyfikować kształtu brwi, ponieważ będzie to wyglądać nienaturalnie.

#3. Źle dobrany kolor

Dawniej dziewczyny, które farbowały swoje brwi henną miały do wyboru tylko jeden kolor – czarny. Wyglądał on nienaturalnie, ponieważ nawet szatynki mają zazwyczaj jaśniejsze włoski. Te czasy na szczęście minęły i teraz mamy do wyboru więcej odcieni, dzięki czemu możemy dobrać dla siebie ten najbardziej odpowiedni.

#4. Niedokładna regulacja

Nie tylko zbyt mocna regulacja brwi jest błędem. Dotyczy to również niedokładnie wyrwanych włosków. Jeżeli do malowania się używasz cieni, to aby przedłużyć ich trwałość i sprawić, że będą się lepiej prezentować, powinnaś wyrywać również te niewidoczne na pierwszy rzut oka, jasne włoski.

#5. Wyrywanie kilku włosków naraz

Wiemy, że pojedyncze wyrywanie włosków jest żmudne. Skracanie sobie pracy i usuwanie kilku naraz jest jednak błędem, który może spowodować powstawanie łysych placków lub ranek wokół łuków brwiowych.

Polecamy: Najczęściej popełniane błędy w makijażu ust

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj