Źródło: Pinterest

Jesteś ciekawa, czego najbardziej boją się nastolatki? Oto lista sześciu najbardziej popularnych obaw!

Każdy z nas się czegoś boi, a kiedy mamy lat naście, to tych obaw jest całkiem sporo. Wiele z nich wynika z niewielkiego doświadczenia i choć w danym momencie wydaje nam się to być katastrofą, to z perspektywy czasu często okazuje się, że nie był to koniec świata.

6 rzeczy, których boją się nastolatki

#1. Rozstanie z chłopakiem

Strach przed rozpadem związku odczuwa bardzo dużo nastolatek. Prawda jednak jest taka, że większość nastoletnich miłości nie przetrwa próby czasu. Oczywiście zdarzają się relacje, które trwają od piaskownicy, ale są one rzadkością. Większość nastolatek prędzej czy później przeżyje zawód miłosny, ale z perspektywy czasu okaże się, że nie ma to aż tak dużego znaczenia.

#2. Samotne wyjście na miasto

Wiele nastolatek nie wyobraża sobie wyjść do restauracji lub kina solo. Boją się, że inni będą je wytykać palcami, podczas gdy nie ma w tym nic niezwykłego. Z wiekiem nasze myślenie się zmienia – zamiast analizować, co myślą o nas inni, wolimy zjeść smaczny obiad lub obejrzeć świetny film, nawet jeśli nikt ze znajomych nie ma akurat czasu.

#3. Publikowanie zdjęć bez filtra

Chyba każda z nas zrobiła sobie kiedyś zdjęcie z filtrem, ale niektórym weszło to już tak mocno w krew, że boją się wycieku zdjęć, na których widać ich naturalne oblicze. Coraz głośniej mówi się również o problemie, który od pewnego czasu można zaobserwować wśród młodych ludzi – decydują się na operacje plastyczne, aby upodobnić się do ?siebie” z nałożonymi filtrami.

#4. Brak lajków pod zdjęciami

Dla niektórych nastolatek to prawdziwy dramat, kiedy pod dodanym zdjęciem mają zbyt mało polubień. Niektóre dziewczyny budują na tym pewność siebie i kiedy ich fotka ma zbyt mało reakcji, to czują się zdołowane albo szybko kasują zdjęcie, aby inni niczego nie zauważyli. Giganci, tacy jak Facebook czy Instagram zaczynają dostrzegać ten problem i od 2021 wprowadzają możliwość ukrywania polubień pod postami użytkowników.

#5. Wizyta u dentysty

Mało kto lubi chodzić do dentysty, ale im jesteśmy starsi, tym nasz strach przed leczeniem zębów maleje (albo po prostu zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy tam czasem iść). Nastolatki często unikają jak ognia wizyt u stomatologa i dopóki nie odczuwają bólu albo nie zostaną zmuszone przez rodziców, omijają to miejsce szerokim łukiem. Pamiętaj, że mała dziura, to mały kłopot, a duża to… sama wiesz 🙂 Choć wizyta u dentysty nie jest przyjemna, to dzięki znieczuleniu nie musisz się jej obawiać.

#6. Obmawianie za plecami

Nikt nie lubi kiedy inni źle mówią na jego temat, ale wiele nastolatek odczuwa wręcz strach z tego powodu. Niska samoocena sprawia, że opinia innych osób jest dla niektórych dziewczyn bardzo ważna. Na całe szczęście to najczęściej mija z wiekiem, a im jesteśmy starsze, tym mniej obchodzi nas to, co mówią czy myślą inni. I tak trzymać!

Czytaj także: Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Źródło: Pinterest

Źródło tekstu: https://www.thetalko.com/15-fears-you-have-that-are-silly-af/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj