Cienie pod oczami to zmora wielu osób, niezależnie od wieku. Chcesz się ich pozbyć? Sprawdź kilka naszych prostych tricków!

Przyczyn występowania cieni pod oczami jest wiele. Często pojawiają się po niewystarczającej ilości snu, trwającej przez dłuższy czas. Mogą jednak być spowodowane także: alergią, wiekiem, poważnymi chorobami lub być po prostu częścią naszego wyglądu, za co odpowiadają nasze geny. Poniżej przedstawiamy kilka sposób jak radzić sobie z tzw. worami:

1. Ogórek. Pewnie nieraz widziałaś w filmach jak bohaterowie nakładali plastry ogórka na powieki. Jak się okazuje, to faktycznie działa i redukuje nasze cienie pod oczami. Wystarczy, że ukroisz parę plastrów ogórka i wstawisz je do lodówki tak, żeby się schłodziły. Następnie nałóż je na powieki na ok. 10 min. Czynność tę powtarzaj dwa razy dziennie przez mniej więcej tydzień.

2. Olejek migdałowy. Przed pójściem spać, wmasuj delikatnie olejek w miejscach występowania cieni. Rano przemyj twarz chłodną wodą. Zabieg powtarzaj, aż cienie zaczną zanikać.

3. Torebki z herbatą. Najlepiej sprawdzi się do tego zielona lub czarna herbata w torebkach. Przygotowanie jest bardzo proste. Torebki z herbatą wrzuć do gorącej wody, a następnie po chwili wyjmij je i pozostaw do całkowitego wystygnięcia. Gdy będą już chłodne, połóż je na zamknięte oczy na 15 min.

4. Surowe ziemniaki. Surowego ziemniaka zetrzyj na tarce, a następnie odlej powstały sok. Dwa waciki namocz tym sokiem i połóż na oczy. Upewnij się czy przykrywają one całe obszary cieni. Pozostaw je na ok. 10 min i na koniec przemyj okolice oczu chłodną wodą.

5. Mleko. Zanurz waciki w zimnym mleku, a następnie nałóż na oczy. Upewnij się czy na pewno przykrywają całe obszary występowania cieni. Trzymaj ok. 10 min., a potem spłucz wodą.

6. Pomidor. Zmieszaj jedną łyżeczkę soku z pomidora z połową łyżeczki soku z cytryny. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na cienie pod oczami i odczekaj ok. 10 min. Na koniec zmyj wszystko wodą. Zabieg powtarzaj kilka razy.

Oprócz wykorzystania powyższych zabiegów pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Picie WODY jest bardzo ważne!

wory pod oczamiŹródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here