W dobie Internetu i komputerów, wiele z nas nie zadaje sobie sprawy, jak dużo wirusów może kryć się pod postaciami różnych plików. W tym poście doradzimy Wam, jak pozbyć się wirusów ze smartfona.

Antywirusy i aplikacje czyszczące telefon komórkowy

AVG to jeden z najpopularniejszych antywirusów. Na jego podstawie omówimy zasady działania programów do wykrywania wirusów.

#1. Skanuje urządzenie poszukując wirusów

Jego działanie jest niezauważalne, ponieważ pracuje w tle i zużywa niewiele procesora. Gdy napotka na plik zawirusowany, powiadomi nas o tym.

#2. Bezpieczeństwo w sieci

Strony, które odwiedzamy nie zawsze są wolne od wirusów. Podczas odwiedzania strony, program może powiadomić, że dana domena zawiera wirusy lub program szpiegowski.

#3. Bezpieczeństwo pobierania plików

Strony, które oferują nam do pobrania pliki nie zawsze są pozbawione wirusów. Podczas takiego pobierania wyświetli się komunikat, że ściągamy również niechciany plik, który może uszkodzić nasz komputer.

#4. Wielozadaniowość

On nie tylko szuka wirusów, ale również je usuwa i jest w stanie naprawić pliki, które zostały już wcześniej uszkodzone.

#5. Dodatkowe funkcje

Możemy sami wywołać skanowanie w poszukiwaniu wirusów. W wersji komputerowej możesz decydować o parametrach skanowania: szybkie (krótkie) bada tylko najczęściej używane pliki lub wolne (długie) sprawdza każdy najmniejszy plik na naszym komputerze.

Antywirusy i aplikacje czyszczące telefon komórkowy

Clean Master to najpopularniejszy program do wspomagania pracy telefonu. Na jego podstawie omówimy zasady działania programów czyszczących telefon.

#1. Usuwanie plików „śmieci”

Są to pliki, które nic nie znaczą dla nas i telefonu. Im dłużej masz telefon i z niego korzystasz, tym więcej tego masz. Dzięki tej aplikacji, telefon zostanie przeskanowany i zobaczysz pliki, które możesz usunąć. Samodzielnie możesz wybrać, które z nich maja zostać.

#2. Funkcja „Przyspiesz telefon”

Dzięki niej zostanie przyśpieszona praca twojego telefonu, ponieważ program ten usuwa niepotrzebne procesy i czyści pamięć RAM. Dzięki temu, praca na urządzeniu staje się szybsza.

#3. Funkcja „Oszczędzanie baterii”

Po wywołaniu tej funkcji, skanuje urządzenie w poszukiwaniu programów, zużywających dużo baterii. Samodzielnie możesz wybrać je z listy, aby ograniczyć zużycie energii. Pamiętaj, że nawet aplikacje, z których nie korzystasz, zużywają energię.

#4. Możliwość blokowania plików przed skanowaniem

Samodzielnie możesz wybrać programy, których nie chcesz skanować.

#5. Ostrzeganie przed przegrzaniem procesora

Korzystając często z telefonu, nasz procesor działa pod dużym obciążeniem. Spowodować może to nadmierne nagrzanie, a nawet uszkodzeniem telefonu. Aplikacja poinformuje nas, gdy temperatura urządzenia wzrośnie.

A czy Wy korzystacie z tych programów? Piszcie w komentarzach.

Polecamy: Jak dbać o komputer (laptopa)?

Źródło zdjęć: Pexels

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj