W dobie Internetu i komputerów, wiele z nas nie zadaje sobie sprawy, jak dużo wirusów może kryć się pod postaciami różnych plików. W tym poście doradzimy Wam, jak pozbyć się wirusów ze smartfona.

AVG to najpopularniejszy antywirus. Na jego podstawie omówimy zasady działania programów do wykrywania wirusów.

#1. Skanuje urządzenie poszukując wirusów. Jego działanie jest niezauważalne, ponieważ pracuje w tle i zużywa niewiele procesora. Gdy napotka na plik zawirusowany, powiadomi nas o tym.

#2. Bezpieczeństwo w sieci. Strony, które odwiedzamy nie zawsze są wolne od wirusów. Podczas odwiedzania strony, program może powiadomić, że dana domena zawiera wirusy lub program szpiegowski.

#3. Bezpieczeństwo pobierania plików. Strony, które oferują nam do pobrania pliki nie zawsze są pozbawione wirusów. Podczas takiego pobierania wyświetli się komunikat, że ściągamy również niechciany plik, który może uszkodzić nasz komputer.

#4. Wielozadaniowość. On nie tylko szuka wirusów, ale również je usuwa i jest w stanie naprawić pliki, które zostały już wcześniej uszkodzone.

#5. Dodatkowe funkcje. Możemy sami wywołać skanowanie w poszukiwaniu wirusów. W wersji komputerowej możesz decydować o parametrach skanowania: szybkie (krótkie) bada tylko najczęściej używane pliki lub wolne (długie) sprawdza każdy najmniejszy plik na naszym komputerze.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię