Każdy z nas posiada komputer albo laptop, ale nie każdy wie jak o niego dbać. W tym poście podpowiemy Wam, jak przedłużyć jego żywotność.

#1. Nie instaluj plików nieznanego pochodzenia. Pobierając i instalując takie pliki, można nieświadomie wgrać na dysk jakiegoś wirusa. To z kolei, może spowodować uszkodzenie komputera, wyciek Twoich poufnych danych, a nawet całkowite zniszczenie sprzętu.

#2. Zainstaluj program antywirusowy. Umożliwi on na wykrywanie i usuwanie wirusów oraz zainfekowanych plików.

#3. Usuwaj historię przeglądarki. Dzięki temu możesz zaoszczędzić trochę pamięci i spowodować, że Twoja przeglądarka będzie pracować szybciej.

#4. Odinstaluj nieużywane przeglądarki. Jeśli masz zainstalowane więcej niż jedną przeglądarkę, to mogą się one ze sobą gryźć (wymuszanie bycia domyślną przeglądarką) oraz zabierać niepotrzebnie pamięć komputera.

#5. Nie zapełniaj dysku systemowego. Domyślnie jest to “dysk C”. Zapełniając go, możesz spowodować spowolnienie komputera, co utrudni jego działanie. Najlpiej instalować programy na innych dyskach (np. D).

#6. Usuwaj pliki i programy, z których nie korzystasz. Stare, nieużywane programy, niepotrzebnie zabierają nam pamięć. Starajmy się tez opróżniać kosz, ponieważ usunięcie pliku z pulpitu spowoduje tylko przeniesienie go do kosza, a nie trwałe usunięcie z komputera.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here