Sprawdź najczęściej popełniane błędy w makijażu i naucz się je eliminować!

Dla większości z nas makijaż jest bardzo ważnym elementem życia. Maskujemy nim problemy z cerą, upiększamy co nieco, konturujemy itd. Uczymy się technik z filmików instruktażowych lub pytamy mamę czy koleżanki. Zawsze jednak może się zdarzyć, że popełnimy jakiś błąd. Szczególnie, jeśli chcemy odwzorować śliczny makijaż od dziewczyny, która ma zupełnie inny kształt twarzy. Poniżej znajdziecie kilka przykładów najczęściej popełnianych błędów w makijażu.

Błędy, jakie najczęściej popełniasz w makijażu

Czarna kreska na dolnej kresce oka. Optycznie zmniejsza oko, więc jeśli to nie jest Twoim celem, zamień ją na białą kredkę.

Brak rozjaśnienia zaciemnionych miejsc przy oczach głęboko osadzonych. Jeśli masz blisko osadzone oczy, powinnaś rozjaśniać wewnętrzne kąciki oczu, aby optycznie oddalić oczy od siebie i poprawić proporcje Twojej twarzy. Jeśli z kolei Twoje oczy są daleko rozstawione, powinnaś przyciemnić wewnętrzne kąciki oczu.

Brak podkreślenia brwi. Podkreślone brwi sprawiają, że oko wydaje się bardziej wyraźne. Jeśli jesteś blondynką, podkreśl brwi jasnym odcieniem brązu (najlepszy na początek będzie cień do brwi, który kupisz np. w drogerii Natura).

Usta w kolorze skóry. Tzw. znikające usta wyglądają bardzo niekorzystnie. Taki sam efekt dają zbyt ciemne kolory szminki oraz zbyt duża ilość błyszczyka.

Zbyt ciemny podkład lub zbyt jasny podkład. Kolor fluidu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru Twojej cery. Źle dobrany kolor będzie wyglądał nienaturalnie, szczególnie jeśli będzie znacząco różnił się od linii, gdzie zaczynają się włosy i od koloru Twojej szyi.

Zbyt podkreślone lub zbyt cienkie brwi. Na pewno nieraz widziałaś dziewczyny, których brwi wyglądają na nienaturalne. Pamiętaj, żeby ich kolor nie był zbyt ciemny, szczególnie jeśli masz jasny kolor włosów. Zrezygnuj z ostrych krawędzi i nie podkreślaj zbyt mocno początku i końca brwi. Jeżeli chodzi o grubość to niektórym pasują cieńsze kreski, jednak zbyt wyskubane brwi wyglądają groteskowo.

Jakie jeszcze błędy dodałybyście do naszej listy? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Urodowe triki, które powinna znać każda nastolatka

Błędy, jakie najczęściej popełniasz w makijażu

Źródło zdjęć: http://favim.com

4 KOMENTARZE

  1. Mnie irytują za długie kreski, niezbyt precyzyjne. No ja rozumiem że dziewczyny się uczą ale gdy im to serio nie wyjdzie lepiej już bez kreski wyjść heh

  2. Karygodnym błędem jest kilogramowa ilość rozświetlacza na policzkach w codziennym makijażu, to okropne jak dziewczyna świeci się jak choinka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj