Źródło: Pinterest

Co to jest Bullet Journal? Do czego nam się to przyda? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tym poście.

Bullet Journal lub inaczej BuJo, to w większości przypadków planner dopasowany do swoich własnych potrzeb. Twórcą tej techniki planowania i notowania jest Ryder Caroll.

Bullet Journal – co to takiego?

Notes

Osoby prowadzące swój własny BuJo tworzą go najczęściej w zeszycie w… kropkiMoże to wydawać się dziwne, ale jest to najwygodniejsza metoda. Notes w kropki łączy w sobie przejrzystość gładkiej kartki jak i praktyczność (np. rozrysowywanie tabelek) tego w kratkę.

Planowanie

Jeśli Bullet Journal to dopasowany do Ciebie planner, to możesz rozplanować tu dosłownie wszystko. Zacznij od planu roku, miesiąca, przechodząc do tygodniowego czy nawet dnia, jak to ma miejsce w zwykłych kalendarzach.

Kolekcje

W swoich BuJo oprócz planowania każdego dnia, możesz zapisywać też tzw. kolekcje. Przykładowe to: lista rzeczy do zrobienia w te wakacje, książki do przeczytania czy ilość przespanych godzin, a także wyrabianie dobrych nawyków. Bądź kreatywna, idź za ciosem i wymyślaj też swoje własne kolekcje!

Przyszłość

Bullet Journal jest prowadzony sukcesywnie i systematycznie. Czyli marzec rozpisujemy z początkiem marca, a czerwiec z początkiem czerwca. I tu pojawia się problem: jak zapisać TERAZ wydarzenie na listopad? Wystarczy wpisywać to do planu roku lub stworzyć specjalne strony przeznaczone na wydarzenia długoterminowe.

Akcesoria 

Przedmiotów ułatwiających nam kreatywne planowanie jest wiele. Zaczynając od cienkopisów, poprzez naklejki, kończąc na specjalnych stemplach do robienia banerów. Można na nie wydać dużo albo postawić na wersje bardzie ekonomiczne. Dodamy tylko, że sam notes w kropki to średnio koszt  około 50 złotych.

Czy to technika dla wszystkich?

Nie do końca… Co prawda BuJo dopasowujemy do siebie, ale nie każdy jest wstanie uzupełniać ten ,,dziennik” systematycznie. Sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem na tyle systematyczna, by codziennie uzupełniać zeszyt? Dodatkowo nie każdego po prostu to kręci, a inni uważają, że nie mają wystarczających zdolności manualnych by ozdabiać Bullet Journal (a może on być nawet pisany tylko czarnym cienkopisem).

A Wy chcielibyście mieć swój BuJo? Jeśli jesteście zainteresowani tematem kreatywnego planowania, możemy napisać więcej postów o tym. Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Bullet Journal

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj