W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co to cheat meal albo cheat day i czy warto stosować któryś z wymienionych  ?grzeszków?.

Cheat day i cheat meal – co to tak właściwie jest?
Cheat meal – jest to jak nazwa mówi „oszukany posiłek”, w trakcie którego spożywacie, na co żywnie macie po prostu ochotę. Cheat day – jest to nic innego, jak dzień jedzenia co się chce, czyli dzień bez żadnych diet. Najczęściej jest to dzień z góry zaplanowany.

Czy warto stosować cheat meal?
Cheat meal sam w sobie nie jest zły. Jeśli jesteśmy w stanie zjeść faktycznie tylko jeden posiłek, to droga wolna, możecie stosować oszukany posiłek. Dlaczego? Otóż jeden posiłek, dodatkowo wliczony w Wasze zapotrzebowanie kaloryczne, nie sprawi, że Wasza dieta pójdzie w zapomniane i nagle przytyjecie 20 kg. Istnieje wielka możliwość, że Wasz organizm nie zauważy nawet, że zjadł coś niezdrowego. Cheat meal najlepiej stosować raz w tygodniu, nie częściej. Jest to też dobry sposób dla naszego zdrowia psychicznego. Dzięki niemu nie czujemy się aż tak ograniczone.

Cheat day – warto?
O ile cheat meal nie jest wcale takim złym pomysłem, to z całym dniem może być już nieco gorzej. Dlaczego? Czasami ciężko jest wrócić do swoich nawyków po całym dniu obżarstwa. Same pewnie wiecie, jak ciężko się niekiedy kontrolować.

Co wybrać?
O ile cheat meal nie robi dużej szkody, to z cheat day może być zupełnie inaczej. Zatem co należy wybrać? Naszym zdaniem nic! Dlaczego? Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować taki posiłek. Uznajmy, że zjadłyście go trzy dni temu, a jutro urodziny ma Wasza najlepsza przyjaciółka. I co teraz? Nie zjecie nic, tylko dlatego, że to nie Wasz dzień? Absolutnie nie! Proponujemy Wam jeść to, na co macie ochotę, ale z głową. Przez większość diety jedzcie zdrowo, ale od czasu do czasu możecie zjeść coś dla przyjemności. Oczywiście nie mówimy tutaj o jedzeniu 3 tabliczek czekolady dziennie. Pamiętajcie, że wszystko trzeba robić z głową!

Czytaj także: Dieta Kopenhaska ? dlaczego nie warto

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj