Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest

Znajomy chłopak puszcza Ci oczko? Sprawdź, co to może oznaczać!

Niektórzy chłopcy wysyłają nam sygnały, których nie potrafimy zinterpretować. Czasami wydaje nam się, że pewne gesty świadczą o tym, że ktoś nas podrywa, a wcale tak być nie musi. Jednym z takich problematycznych zachowań jest puszczanie oczka. Czy to już oznaka zakochania, czy może znaczy ono tyle samo co zwykły uśmiech?

Chłopak puszcza Ci oczko? Sprawdź, co to oznacza!

Niektórzy chłopcy lubią być w centrum zainteresowania, a flirtowanie jest dla nich jak sport. Poznasz ich po tym, że uśmiechają się do wszystkich dziewczyn, puszczają im oczko i prawią komplementy. Często dążą do kontaktu fizycznego (np. przytulanie), no i zawsze są otoczeni gronem ?fanek”. Dla nich większość dziewczyn jest ładna, z czym niespecjalnie się kryją, więc wszelkie gesty potwierdzające ich zainteresowanie, należy przyjmować z dystansem. No, chyba że lubisz być jedną z wielu.

Puszczanie oczka jako wyraz sympatii

Po czym poznać, że to tylko koleżeński gest, bez żadnych podtekstów? Jeżeli to jedyny ?sygnał”, który wyłapałaś w jego zachowaniu, to raczej nie powinnaś szukać w nim głębszego znaczenia. Chłopak ma po prostu miłe usposobienie i Cię lubi, więc od czasu do czasu, kiedy się mijacie, mruga do Ciebie okiem. Dla pewności możesz jeszcze poobserwować jak zachowuje się w stosunku do innych dziewczyn i jaki jest w momencie, gdy rozmawiacie sam na sam. Prawdopodobnie chłopak ma taki styl bycia i puszczanie oczka znaczy tyle samo, co koleżeński uśmiech.

Puszczanie oczka jako podryw

Z pewnością znajdą się chłopcy, dla których puszczanie oczka jest sposobem na okazanie zainteresowania dziewczynie. Mało który jednak ograniczy się tylko do takiego gestu, więc jeśli coś jest na rzeczy, powinnaś bez problemu móc to rozszyfrować. Poobserwuj zachowanie chłopaka – czy oprócz puszczania oczka stara się być blisko Ciebie? Często przyłapujesz go na tym, że Ci się przygląda? Uśmiecha się do Ciebie i zagaduje pod byle pretekstem? Te wszystkie sygnały mogą świadczyć o tym, że on próbuje Cię poderwać, tylko jest zbyt nieśmiały, żeby zaprosić Cię na spotkanie.

Jak zareagować, gdy chłopak puszcza Ci oczko?

Możliwości zareagowania na taki gest masz kilka. Możesz się po prostu uśmiechnąć albo również mrugnąć do chłopaka. Innym wyjściem z sytuacji jest niezareagowanie lub rzucenie krótkiego ?cześć”. Chciałabyś rozpocząć rozmowę? Zapytaj chłopaka z uśmiechem, czy coś mu wpadło do oka i czy nie potrzebuje pomocy 🙂

Polecamy: Tematy do rozpoczęcia rozmowy z chłopakiem

Chłopak puszcza oczko

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj