Chorwacja

Chorwacja nie bez powodu zwana jest krajem tysiąca wysp. Na swoim terytorium skrywa wiele atrakcji, które swoim pięknem każdego roku zatrzymują dech w piersiach dziesiątek tysięcy turystów. Jeśli lądowa część tego kraju nie jest już dla Ciebie wyzwaniem, możesz odkryć piękno tamtejszych nadmorskich miast i dzikich plaż, do których dostęp da Ci tylko jacht lub statek.

Czym zachwyca nadmorska Chorwacja?

Kraj ten jest połączeniem pięknych widoków i pogody, ale również historii i zabytków. Uważany za odpowiedni dla każdego – fana plażowania i podróżnika chcącego zgłębić sekrety lokalnej kultury i stylu życia.

Całkowicie inne przeżycia czekają na turystów od morskiej strony Chorwacji. Woda utrudnia dostęp do niektórych miast i plaż dla tradycyjnych turystów, a więc miejsca te są mniej oblegane i są w stanie oferować jeszcze lepszy klimat.

Sprawdźmy więc, gdzie koniecznie warto wybrać się na podróż jachtem lub statkiem przy okazji kolejnej wizyty w słonecznej i lazurowej Chorwacji.

Wyspa Susak

To malutka wysepka w Zatoce Kvarnerskiej. Znana z unikalnej kultury i tradycji. Na wyspie poruszanie się samochodem jest ograniczone. To sprawia, że idealnie nadaje się do zwiedzania dla fanów spokoju. Jachtem można dotrzeć tam bez żadnego problemu, a w drodze znajdziesz dziesiątki pięknych i całkowicie pustych plaż.

Dugi Otok

To popularna wyspa z długim wybrzeżem. Nie będzie stanowić problemu dla jachtów. Oferuje ciekawy klimat i gwarantuje spokój. Na jej terenie znajduje się park przyrody i piękna długa plaża, która niestety w sezonie może być nieco oblegana.

Galesnjak (Island of Love)

Mała i niezamieszkana wyspa położona na Adriatyku. Znana również jako „Wyspa Miłości”. Można ją odwiedzić tylko drogą morską. Z oczywistych względów nie jest zatłoczona i gwarantuje romantyczny klimat dla każdej pary, również w ramach podróży poślubnej.

Kornaty

Część archipelagu i parku narodowego Kornati. To świetne miejsce dla fanów odkrywczych podróży i entuzjastów żeglarstwa. To łącznie 89 niezamieszkałych wysp różnego rozmiaru. Potrafią zadziwić pięknem i nietypową roślinnością.

Premuda

To wyspa z bogatą historią. Spacer po jej lokalnych uliczkach pozwala poczuć tamtejszy klimat spokoju i błogości. Atmosfera tego miejsca potrafi chwycić za serce. Premuda uchodzi za uwielbianą przez żeglarzy i nurków.

Jak skorzystać z opcji zwiedzania Chorwacji jachtem?

Chcąc zwiedzić niedostępne miejsca tego kraju, warto zawczasu rozpocząć planowanie takiego przedsięwzięcia. Załoga Croatia Yachting rekomenduje, by odpowiednio wcześniej zarezerwować jachty na dowolny termin i z dowolnym wyposażeniem. 

Wcześniejsza rezerwacja to niższa cena, ale przede wszystkim spokój w wysokim sezonie, gdzie miejsc na wynajem jachtów i apartamentów może zabraknąć.

Jak przygotować się na zwiedzanie morskiej części Chorwacji?

Rezerwacja pobytu z wyprzedzeniem to podstawa. Warto też zadbać o transport na czas i odpowiednie wyposażenie. Do Chorwacji obowiązkowo warto wziąć kremy chroniące przed słońcem i dobre nastawienie. Jeśli czegoś zapomnisz, to nie musisz się martwić. Wszystkie rzeczy kupisz na miejscu, a czasem będą na wyposażeniu jachtu.

Zaskocz rodzinę lub bliskich i rozważ opcję nietypowego wypoczynku w Waszej ulubionej Chorwacji!

ChorwacjaMateriał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj