pomysły na makijaż
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/504895808216451166/ || https://pl.pinterest.com/pin/598697344203207302

Przeczytaj nasz praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak poprawnie konturować twarz!

Konturowanie to sztuka, która pozwala podkreślić piękno twarzy, modelując jej kształt i dodając trójwymiarowości. Mistrzowskie konturowanie może zdziałać cuda, podkreślając kości policzkowe, zmniejszając podbródek bądź nos i nadając twarzy wymarzony kształt. Oto praktyczny przewodnik, jak poprawnie konturować twarz i uzyskać efekt doskonałego makijażu.

 1. Skompletuj odpowiednie przybory do makijażu
 2. Określ kształt swojej twarzy
 3. Wgłębienia i wypukłości
 4. Zachowaj umiar
 5. Dobierz odcienie kosmetyków do swojej cery
 6. Stosuj zasadę: ,,mniej, znaczy więcej”
 7. Blenduj i sprawdzaj
 8. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Jak poprawnie konturować twarz? Praktyczny przewodnik!

Skompletuj odpowiednie przybory do makijażu

Przed przystąpieniem do konturowania, upewnij się, że masz pod ręką odpowiednie przybory oraz kosmetyki. Dobierz kremy, pudry czy palety do konturowania, które najlepiej pasują do Twojego typu skóry. Pamiętaj także o pędzlach – duży do blendowania i mniejszy do precyzyjnych detali.

Określ kształt swojej twarzy

Każda twarz jest inna, dlatego aby poprawnie wykonać konturowanie, kluczowe jest określenie swojego kształtu. Do najpopularniejszych zaliczamy okrągłą, kwadratową, owalną czy trójkątną. Odpowiednie konturowanie będzie różnić się w zależności od tego, jaki kształt twarzy chcesz osiągnąć.

Wgłębienia i wypukłości

Aby optycznie wyszczuplić twarz, musisz za pomocą konturowania, stworzyć wrażenie wgłębień w odpowiednich miejscach. W tym celu zastosuj ciemniejszy podkład lub puder wszędzie tam, gdzie chcesz uzyskać efekt cienia. Najczęściej są to obszary pod kośćmi policzkowymi, na bokach nosa i linii szczęki.

Z kolei aby optycznie powiększyć wybrane obszary twarzy, musisz stworzyć wrażenie wypukłości. Użyj jasnego podkładu bądź pudru i nałóż go na górną część kości policzkowych, środek nosa, łuk kupidyna czy łuki brwiowe.

Zachowaj umiar

Konturowanie nie powinno rzucać się w oczy. Subtelne efekty są często bardziej efektowne. Podczas nakładania kosmetyków wykonuj lekkie ruchy i dobrze blenduj produkty, aby uniknąć wyraźnych linii.

Dobierz odcienie kosmetyków do swojej cery

W zależności od tego, jaki masz odcień skóry, dobierz odpowiednie barwy kosmetyków, aby uzyskać możliwie jak najbardziej naturalny efekt:

 • Jasna cera – wybieraj chłodne beże i brązy, unikając zbyt ciepłych tonów,
 • Średnia cera – możesz eksperymentować zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi kolorami,
 • Ciemna cera – intensywne brązy, burgundy czy cynamonowe odcienie będą dla Ciebie idealne.

Stosuj zasadę: ,,mniej, znaczy więcej”

Nie przesadzaj z ilością użytych produktów. Cieńsze warstwy nałożonych kosmetyków są zawsze bardziej zalecane niż gęste i ciężkie. Łatwiej jest coś dodać, niż usunąć nadmiar ze skóry.

Blenduj i sprawdzaj

Sekret doskonałego konturowania to perfekcyjne zblendowanie produktów. Użyj specjalnego pędzla lub gąbki do makijażu, aby uzyskać gładki i możliwie jak najbardziej naturalny efekt. Na sam koniec sprawdź efekt konturowania zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym, aby upewnić się, że makijaż wygląda równie dobrze.

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Ostatnią, ale nie mniej ważną zasadą, jest ciągła praktyka. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepiej opanujesz technikę konturowania. Eksperymentuj z różnymi stylami i kształtami, dopasowując makijaż do różnych okazji.

Konturowanie twarzy to sztuka, którą warto opanować. Z tym praktycznym przewodnikiem możesz zacząć eksplorować świat makijażu, dodając swojej twarzy niepowtarzalny wymiar i piękno.

A Ty, umiesz poprawnie konturować twarzy, czy musisz jeszcze trochę poćwiczyć? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Największe trendy w makijażu na zimę 2023!

pomysły na makijaż
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/554787247849718102

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj