ciekawostki na temat kobiecego ciała
Źródła: https://favim.com/image/5234580 || https://favim.com/image/6949585 || https://favim.com/image/5114458

Poznaj sześć ciekawostek dotyczących kobiecego ciała, o których prawdopodobnie nie dowiesz się w szkole.

Kobiece ciało skrywa przed nami wiele tajemnic. O niektórych dowiadujemy się ze szkoły lub Internetu czy rozmów ze znajomymi, ale są również i takie, które są tematem tabu. Niektóre rzeczy dotykają nas bezpośrednio, ale wolimy o nich nie rozmawiać, bo się wstydzimy.

Poniżej przedstawiamy sześć ciekawostek, dotyczących kobiecego ciała, o których powinnaś wiedzieć. Jeżeli któraś z nich dotyczy również Ciebie, to chcemy Cię uspokoić – nie musisz się obawiać, bo wszystko jest z Tobą w porządku!

Ciekawostki dotyczące kobiecego ciała

Różny wygląd piersi

Różny wygląd piersi to bardzo powszechne zjawisko. Najczęściej prawa pierś jest większa od lewej, ale może być też odwrotnie. Zazwyczaj różnica jest niewielka i widoczna jedynie dla posiadaczki biustu, ale zdarza się, że asymetria jest większa (nawet o 1 rozmiar stanika!). Poza tym piersi mogą się także różnić kształtem, objętością czy brodawkami.

Różny wygląd warg sromowych

Nie tylko nasze piersi mogą się od siebie różnić. To samo dotyczy warg sromowych. Mogą być większe, mniejsze i o różnym kształcie. U niektórych dziewczyn są one schowane, a u innych wystają. To całkowicie normalne i nie powinnaś być tym zaniepokojona.

Guzki wokół sutków

Niewielkie krostki, zlokalizowane wokół sutków, swoim wyglądem przypominają pryszcze. Tak naprawdę są to gruczoły tłuszczowe (fachowo nazywane gruczołami Montgomerego), które mają za zadanie natłuszczać brodawki piersi.

Bezbarwny płyn z sutków

Chociaż u większości kobiet płyn wydobywający się z sutków wywołuje niepokój, to najczęściej nie oznacza on niczego groźnego. Śluz może wynikać z wahania poziomu hormonów, być skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków lub być reakcją na bodźce seksualne.

Śluz z pochwy

Większość z nas jest do niego przyzwyczajona – w końcu pojawia się on podczas owulacji. Czasami jednak jest go bardzo dużo. Przyczyną tego może być na przykład infekcja albo stosowanie wkładek higienicznych. Niektóre dziewczyny po prostu tak mają – można powiedzieć, że taka ich uroda. Jeżeli z powodu śluzu odczuwasz zaniepokojenie, udaj się do lekarza.

Zmiana piersi przed okresem

W zależności od fazy cyklu i poziomu hormonów piersi mogą się zmieniać. Przed okresem często są wrażliwsze na dotyk, bolą lub swędzą, są napięte i stają się nieco większe. Bezpośrednio po zakończeniu miesiączki wszystko wraca do normy. Podobne objawy (z tym że bardziej nasilone) można zaobserwować w czasie ciąży.

Czytaj także: Najdziwniejsze fobie. Masz którąś z nich?

Która z naszych ciekawostek zaskoczyła Cię najbardziej? A może znasz inne, którymi chciałabyś się z nami podzielić? Czekamy na Twój komentarz!

ciekawostki na temat kobiecego ciała
Źródło: https://favim.com/image/3084944

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj