Przychodzimy do Was z kolejną częścią ciekawostek o serialach. Tym razem padło na świeżą produkcję Netflix’a o nazwie ,,Riverdale”, czyli serialu dla nastolatków z tajemnicą w tle 🙂

Riverdale to amerykański serial, który swoją premierę w Polsce miał 28 stycznia 2017 roku. Opisuje on historię nastolatków, a dokładniej miłosnego trójkąta pomiędzy Archie’m, swojską dziewczyną Betty oraz bogatą i rozpieszczoną Veronicą.

Ciekawostki o serialach – RIVERDALE

#1. Kj Apa, czyli serialowy Archie ma 20 lat i urodził się 17 czerwca 1997 roku. Lili Reinhart, czyli Betty, urodziła się 13 września 1996 roku, natomiast Camila Mendes (Veronica) jest najmłodsza z trójki aktorów i urodziła się 29 czerwca 1994 roku.

#2. Serial powstał na podstawie komiksu, a inspirowany był inną produkcją – ,,Twin Peaks”.

#3. Cole porzuciłby aktorstwo na zawsze, gdyby nie pojawiła się propozycja zagrania roli w Riverdale.

#4. Budynek szkoły Riverdale High School był również wykorzystywany w innych serialach, m.in. Pretty Little Liars.

#5. Serial jest przepełniony nawiązaniami do poprzednich ról aktorów z innych produkcji, w których grali.

#6. Napis na bramie wejściowej do rezydencji Blossomów głosi: Radices Currere Abyssi (korzenie biegną głęboko). Jest to nawiązanie do ukrywanego spokrewnienia rodzin Blossom i Cooper.

#7. Pierwszy sezon serialu był nagrywany w małym regonie miasta Vancouver, w Kanadzie.

#8. Cole początkowo miał grać rolę Archiego, a Madeline chciała zagrać rolę Betty.

#9. Madeline (grająca Cheryl) oraz Lily (Betty) są w prawdziwym życiu współlokatorkami.

#10. Aby aktorzy możliwie jak najdłużej nie wiedzieli kto zabił głównego bohatera, nakręcono kilka wersji zakończenia pierwszego sezonu.

#11. Riverdale początkowo miało być filmem, jednak zdecydowano, że zostanie nakręcone w formie serialu.

#12. KJ Apa naturalnie ma czarne włosy, jednak aby przypominać głównego bohatera komiksu, musi farbować je co około dwa tygodnie.

#13. W drugim sezonie pojawi się nowa bohaterka – Toni, która zostanie przewodnikiem Jugheada w świecie węży.

#14. Drugi sezon serialu będzie prawie dwa razy dłuższy – będzie zawierał 22 odcinki.

#15. Sezon drugi zacznie się w tym samym momencie gdzie zakończył się pierwszy, więc obędzie się bez przeskoków w czasie i dużego zamieszania.

O jakim innym serialu chciałybyście dowiedzieć się więcej? 🙂 Napiszcie w komentarzu, a może pojawi się w kolejnych w kolejnym wpisie.

Polecamy: Ciekawostki o serialach – SKAM

serial riverdale

Źródła tekstu: http://fandoms.pl/287027/15-ciekawostek-o-riverdale-1-10http://fandoms.pl/261515/5-ciekawostek-o-serialu-riverdale-czesc-3 || Źródło zdjęć: http://sztuczneraje.blox.pl/2017/03/Przepraszam-czy-ktos-zamawial-drame-czyli.html

7 KOMENTARZE

  1. Czy mógłby pojawić się post o kosmetykach kiedy należy je wyrzucić po jakim czasie używania np. tusz do rzęs , kremy do twarzy , cienie do powiek itp? Byłabym bardzo wdzięczna. PS.RIVERDALE TO NAJLEPSZY SERIAL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj