W szkołach często mamy możliwość wzięcia udziału w konkursie niemalże z każdej dziedziny. Jeśli zastanawiasz się czy warto się to angażować, to koniecznie przeczytaj ten wpis.

Jakie korzyści oprócz szans na zdobycie nagrody niesie za sobą udział w konkursach przedmiotowych? Czytaj dalej i przekonaj się sama!

Co daje udział w konkursach przedmiotowych?

1. Poszerzanie swojej wiedzy

Jeśli interesujesz się danym przedmiotem, bądź tematami, które będą na konkursie, dlaczego by nie spróbować? Na pewno dowiesz się dzięki temu więcej rzeczy, a tym samym powtórzysz i utrwalisz sobie pewne informacje. W końcu im więcej, tym lepiej.  Zaś jeżeli są to zupełnie nieznane Ci tematy, to nic złego. Nauczyciele zorganizują dodatkowe lekcje, na których wszystko Ci wyjaśnią. W końcu im więcej, tym lepiej.

2. Dodatkowe oceny

W większości szkół za sam udział w konkursie, dostaje się ocenę bardzo dobrą. Za zajęcie jakiegoś miejsca, bądź przejście do kolejnego etapu, otrzymuje się ocenę celującą. Kiedy konkurs dobiega końca, a Ty zostajesz jego laureatem – na koniec roku szkolnego nauczyciel ma obowiązek postawić Ci najwyższy stopień. Dlatego warto się postarać i dać z siebie wszystko.

3. Nowe doświadczenie

Udział w konkursie przedmiotowym to szansa na zdobycie nowych doświadczeń. Nie musisz zgłaszać się na niego, by zdobywać najwyższe szczyty – możesz po prostu spróbować i zapoznać się z tym, jak on w ogóle wygląda. Następnym razem będziesz zdecydowanie bardziej przygotowana i spokojna, z myślą, że przynajmniej w jakimś stopniu pamiętasz jego przebieg czy zadania jakie tam występują.

4. Sposób na nudę

Tak, nie mylisz się. Udział w konkursie, to świetny sposób na nudę, szczególnie jeśli lubisz się uczyć. Osoby, które uwielbiają robić notatki i poszerzać swoje horyzonty pod względem nauki, z pewnością się ucieszą. Zdobywanie nowej wiedzy naprawdę może być ciekawe, jeśli robisz to w odpowiedni i fajny dla siebie sposób.

5. Lepszy start!

Jeśli teraz jesteś w trzeciej klasie gimnazjum, konkurs przedmiotowy byłby świetnym pomysłem, szczególnie jeśli myślisz, że mogłabyś osiągnąć w nim wiele. Na pewno spore wrażenie zrobiłoby to na gronie pedagogicznym szkoły, do której chcesz pójść po tej obecnej. Wpis na świadectwie, ocena celująca z danego przedmiotu, a jeśli zostaniesz laureatem – szkoła średnia ma obowiązek przyjąć Cię bez względu na wszystko. W dodatku zostaniesz zwolniona z pisania egzaminu gimnazjalnego z tego właśnie przedmiotu. Jak widzisz, udział w konkursach przedmiotowych ma same plusy. Może więc warto poświęcić swój czas na przygotowania do niego, jeśli czujesz się na siłach? 🙂

Czytaj także: Sprawdzone sposoby na naukę

konkursy przedmiotowe

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli zostanie się laureatem konkursu z np. Historii i postanowisz zdawać z niej maturę to masz z góry zdaną mature z tego przedmiotu na 100%. Tak samo z testem gimnazjalnym/ósmoklasisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj