Szukasz przydatnych sposobów na naukę? W takim razie ten post jest właśnie dla Ciebie!

Sprawdzone sposoby na naukę

Poniżej znajdziesz 8 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci w nauce.

#1. Odłóż telefon oraz rzeczy, które mogłyby cię rozpraszać podczas nauki.

#2. Rób notatki. Wypisz na kartce najważniejsze rzeczy – dzięki temu łatwiej ci je będzie zapamiętać.

#3. Używaj kolorów. Ważne informacje możesz zakreślić kolorem. Dzięki tej prostej czynności, szybciej się czegoś nauczysz, ponieważ kolor przykuwa uwagę twojego oka i tekst zostanie szybciej zapamiętany.

#4. Zrób sobie coś ciepłego do picia. Możesz również przygotować jakąś zdrową przekąskę. Jedzenie znacznie umili ci twój czas, spędzony przy nauce.

#5. Nigdy nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Jeżeli zaczniesz się uczyć dzień przed sprawdzianem, nie zdołasz się nauczyć wszystkiego. Twój mózg dostanie zbyt wiele informacji naraz, przez co będzie mu trudniej zapamiętać to, co ważne. Może się zdarzyć tak, że wszystko ci się pomiesza, dlatego warto się uczyć nawet kilka dni przed sprawdzianem.

Sprawdzone sposoby na naukę

#6. Ucz się systematycznie. Poświęć np. 40 minut dziennie na naukę. Powtórz sobie to, czego dzisiaj nauczyłaś się w szkole. Dzięki temu będziesz mieć znacznie mniej nauki, kiedy przyjdzie czas nauczyć się na sprawdzian.

#7. Jeżeli jesteś słuchowcem, możesz przeczytać tekst i go nagrać telefonem. Takie nagranie głosowe powinno być świetną pomocą. Pamiętaj, aby użyć telefonu tylko i wyłącznie do nagrywania, a nie tracić czasu np. na social media.

#8. Kiedy musisz nauczyć się słówek, zrób fiszki. Na jednej stronie napisz słówko w języku obcym, a na drugiej jego znaczenie.

Jakie są Twoje sposoby na naukę? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Jak być wzorową uczennicą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj