Chcesz poprawić swoje wyniki w nauce? Marzą Ci się dobre oceny na świadectwie albo po prostu chcesz czuć się pewniej na lekcjach? Czytaj dalej.

Styczeń to zazwyczaj początek nowego semestru. To taka jakby nowa, pusta kartka, którą możemy poprawić zeszły semestr. Warto spiąć się w drugim semestrze, aby rozpoczynając wakacje mieć poczucie, że zasłużyłyśmy na odpoczynek i wykonałyśmy kawał dobrej roboty 🙂 Mamy dla Was kilka rad, jak być „wzorową uczennicą”.

1. Słuchaj na lekcjach. Czasami ciężko jest to zrobić, wiemy o tym. Staraj się jednak jak najwięcej słuchać i uważać na lekcjach. Bardzo możliwe, że dużo z nich zapamiętasz i nie będziesz musiała zbyt dużo materiału powtarzać w domu. Poza tym nauczyciel widzi, kto go słucha, a kto nie, więc jeżeli zobaczy, że uważasz na jego lekcjach, będzie to plus dla Ciebie.

2. Bądź aktywna. Zgłaszaj się na lekcjach, odpowiadaj i zadawaj pytania. Nawet gdy nie jesteś pewna poprawności swoich odpowiedzi, próbuj. Uczymy się przecież na błędach. Gdy czegoś nie rozumiesz, nie bój się zapytać. Chodzi przecież o to, abyś rozumiała przerabiany materiał i nie siedziała w klasie z pustką w głowie.

3. Odrabiaj zadania domowe.  To chyba oczywiste, prawda? Starając się przy pracach domowych, odrabiając je z dokładnością i oddając w terminie uczysz się wiele, a przy okazji nauczyciele widzą twoje zaangażowanie.

4. Znajdź swój sposób uczenia się.  Pamiętaj, że uczenie się, a nauczenie się, to często dwie różne sprawy. Nie chodzi o to, by siedzieć 3 godziny przy biurku, ale o to, by rzeczywiście coś wynieść z nauki. W Internecie znajdziesz wiele różnych metod uczenia się. Spróbuj kilku i wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Czytaj także: Sprawdzone sposoby na naukę

5. Spraw, by nauka była choć trochę bardziej przyjemna. Zrób sobie herbatę lub inny napój, który lubisz. Odłóż na bok rzeczy, które będą Cię rozpraszać. Jeżeli lubisz, włącz sobie muzykę, która pomaga Ci w nauce. Wywietrz pomieszczenie, w którym będziesz siedzieć. Rób sobie przerwy, aby nauka zbytnio Cię nie wyczerpała. Usiądź wygodnie albo spróbuj uczyć się w ruchu. Spróbuj przemycić tu swoją ulubioną formę spędzania czasu.

Czytaj dalej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here