Sprawdź, co powinnaś jeść po treningu, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Niedawno na naszej stronie pojawił się wpis o tym, co jeść przed treningiem. Równie istotne jest jednak także to, co je my po treningu. Odpowiednio dobrany posiłek sprawi, że nasze mięśnie będą mogły się zregenerować i nabrać sił na kolejny wysiłek. Sprawdź, co warto jeść, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty ćwiczeń.

Co jeść po treningu?

Czy należy jeść cokolwiek po treningu?

Zdecydowanie tak! Być może przyszło Ci kiedyś do głowy, aby zrezygnować z posiłku, bo przecież nie po to traciłaś te wszystkie kalorie, żeby je potem znowu nadrobić, ale to błędne myślenie. Organizm musi mieć siły na regenerację, aby prawidłowo funkcjonować, dlatego musisz mu dostarczyć jakiś ,,energetyk”. Nawet jeśli ćwiczysz wieczorem, powinnaś zjeść coś po treningu, choć oczywiście w tym wypadku przekąska powinna być odpowiednio mniej kaloryczna.

Co jeść po treningu?

Sięgaj po potrawy, które pomogą Ci szybko uzupełnić niedobory glikogenu oraz białka w mięśniach. Najlepszym wyjściem będzie jogurt naturalny (zwróć uwagę na to, aby miał możliwie jak najmniej cukru!, chudy twaróg, jajka lub chude mięso albo ryby. Dobrym wyjściem jest także odżywka białkowa. Jeśli lubisz makaron, możesz po niego sięgnąć, choć wybierz raczej pełnoziarnisty niż pszenny.

Czytaj także: Foods by Ann kontra Be Raw! – porównanie

Co jeść po treningu?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj