Nudzisz się w domu i nie masz pomysłu co ze sobą zrobić? Sprawdź, co można robić wiosną!

Nareszcie mamy długo wyczekiwaną przez nas wiosnę! Przyroda budzi się do życia, temperatura wzrasta, słońce świeci i chce się żyć, a Ty… nie wiesz co robić? Nie żartuj! Odłóż telefon, wyłącz laptopa (tylko najpierw doczytaj do końca!) i skorzystaj z naszych porad!

Co można robić wiosną?

#1. Wyjdź na dwór!

To jasne – jest pięknie i ciepło, więc nie ma co zamulać w domu. Umów się z przyjaciółką, a jeśli nie, to zabierz rodzeństwo, rodziców lub psa i idź na spacer! Najlepiej gdzieś, gdzie jest cisza i spokój. Naciesz się naturą. Zapleć wianek, zrób bukiet z polnych kwiatów lub po prostu obserwuj chmury na niebie. To świetny sposób na naładowanie baterii.

#2. Zacznij ćwiczyć

W tym wypadku możesz połączyć jedno z drugim – ćwicz na dworze 🙂 Możesz biegać, jeździć na rowerze lub rolkach, maszerować albo korzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Nie dość, że się dotlenisz, to uwolnisz endorfiny, co sprawi, że będziesz szczęśliwsza. Warto też trochę się poruszać, żeby zgubić kilka kilogramów i ujędrnić skórę przed wakacjami.

#3. Zacznij realizować któreś z noworocznych postanowień

Jeśli zrobiłaś sobie listę i o niej zapomniałaś, to jest to idealny moment, żeby do niej zajrzeć. Zacznij od pierwszego punktu albo od ostatniego 🙂 To mało istotne! Ważne, żeby zmobilizować się do działania i pod koniec roku z dumą móc powiedzieć sobie samej ?dobra robota?. Nie zrobiłaś żadnej listy? Stwórz ją teraz! Nie musi być rozbudowana. Wystarczy kilka podpunktów, ale takich, które są realne do zrobienia.

#4. Zaplanuj wakacje

Wiosna to dobry moment, żeby zacząć planować wakacyjne wyjazdy. Porozmawiaj też z koleżankami o ich pomysłach. Jeśli martwi Cię brak pieniędzy, pomyśl o jakiejś dorywczej pracy. Nie masz możliwości dorobić? Odwiedź rodzinę choć na parę dni – to zawsze jakaś odmiana 🙂

#5. Zrób zdjęcia przyrody

Idź na spacer i rozejrzyj się dookoła. Robisz to codziennie, ale postaraj się spojrzeć dokładniej i wychwycić więcej szczegółów. Pąki kwiatów, owady, zielone listki. Wiosną można zrobić naprawdę piękne zdjęcia.

#6. Rysuj

Albo maluj. To pomysł dla wszystkich tych, którzy nie mają dobrego aparatu. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz talentu – to nic. Przecież nikt oprócz Ciebie nie musi tych prac oglądać. Poza tym trening czyni mistrza, dlatego zamiast szukać wymówek, po prostu to zrób.

#7. Porządek w szafie

Kiedy jak nie teraz? Właściwie to powinnaś to robić minimum dwa razy w roku, aby przygotować sobie ciepłe i lekkie ubrania. Wiosną oczywiście wyciągamy na wierzch cienkie ubrania, a te typowo zimowe, chowamy na dno szafy. Takie porządki pomogą Ci również sprawdzić, czego Ci brakuje, dzięki czemu zdążysz iść na zakupy 🙂

Co najczęściej robicie wiosną? Podrzućcie nam Wasze pomysły! 🙂

Co można robić wiosną?

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj