Planujesz zakup sportowego obuwia? Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej butom sportowym, a konkretniej butom treningowym. Jeśli masz w planach zakup obuwia do ćwiczeń, to mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji.

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz sportowe obuwie?

Czy buty treningowe są Ci potrzebne? 

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: TAK! Pewnie masz w szafie kilka par adidasów, ale większość z nich (jak nie wszystkie), mimo iż są wygodne, nie nadają się do ćwiczeń. Oczywiście wiele zależy tutaj również od dyscypliny, którą zamierzasz uprawiać. W przypadku roweru nie powinno być problemu, ale jeśli chcesz biegać, skakać na skakance, ćwiczyć fitness lub zapisać się na spinning, to koniecznie musisz mieć do tego odpowiednie buty.

Dlaczego to takie ważne?

Tu nie chodzi o to, że sklepy sportowe chcą wyciągnąć od Ciebie kasę. Jeśli planujesz sumiennie ćwiczyć i wiesz, że zapału starczy Ci na więcej niż 2 treningi, to odpowiednie buty są Ci niezbędne. Dzięki temu unikniesz bolesnych kontuzji, takich jak pęcherze i otarcia, bóle stóp, naderwane ścięgna, czy uszkodzenia paznokci. Ćwicząc w samych skarpetkach narażasz się na utratę równowagi poprzez poślizgnięcie się, a to może skończyć się jeszcze gorzej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów?

Warto dobrać odpowiednie obuwie do dyscypliny sportowej, jaką zamierzamy uprawiać. Przede wszystkim jednak ważne, żeby buty miały dość grubą podeszwę, która będzie stanowić amortyzację dla naszego ciała i dzięki temu uchroni nas przed kontuzjami. Oczywiście żadne buty nie zagwarantują nam, że nic sobie nie zrobimy, ale dzięki nim możemy czuć się nieco bardziej bezpiecznie. Rozmiar też ma znaczenie. Zbyt małe buty będą Cię uciskać i ranić stopy, a zbyt duże nie spełnią swojej ochronnej funkcji.

Jak podkreślić dekolt?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj