Źródło: Pinterest

Zapraszamy do kolejnej części wpisu z popularnymi angielskimi skrótami.

W tym wpisie przedstawimy Wam znaczenie kolejnych sześciu angielskich skrótów, z rozszyfrowaniem których wiele osób miewa problem.

Co oznaczają angielskie skróty? CZĘŚĆ #2

#1. LU/LY

Ten skrót można pisać na dwa sposoby, ale oba oznaczają to samo, tj. „I Love You”, a to wyrażenie po przetłumaczeniu na język polski oznacza ?kocham Cię„. Niewątpliwie ten skrót jest najczęściej używany w rozmowach zakochanych osób.

#2. OFC

Chociaż wielu osobom ten skrót kojarzy się ze słowem „Official” (?oficjalny”), to jego poprawne rozwinięcie brzmi: „Of Course„, czyli ?oczywiście„.

#3. OMG!

„Oh My God!” – ten skrót używany jest nawet przez najmłodsze dzieci, ale równie popularny jest też wśród starszych osób. Oznacza on ?o mój Boże!„, często stosowany w odpowiedzi na coś, co wywołało u nas szok.

#4. Q&A

Ten skrót większość z Was kojarzy pewnie z platformy YouTube, gdzie w filmikach zatytułowanych ?Q&A” internauci zadają swojemu ulubionemu YouTuberowi pytania, na które on odpowiada. Skrót ten oznacza „Questions & Answers„, czyli po polsku: ?pytania i odpowiedzi„.

#5. XOXO

„Hugs And Kisses” oznacza ?całusy i uściski„. Ten skrót często stosowany jest na zakończenie rozmowy, a większość z Was z pewnością kojarzy go z popularnego serialu „Gossip Girl” (?Plotkara”).

#6. THX

Thanks„, czyli po prostu ?dzięki„. Z pewnością większość z Was spotkała się z tym skrótem, a nawet sami go używacie w luźnych konwersacjach ze znajomymi.

Mamy nadzieję, że spodobał Wam się ten wpis 🙂 Dajcie nam znać, jakie są Wasze ulubione angielskie skróty, których używacie.

Polecamy: Co oznaczają skróty angielskie? CZĘŚĆ #1

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj