Źródło: Pinterest

Marzy Ci się remont pokoju i zastanawiasz się, co powinno się w nim znaleźć? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Własny pokój to przywilej, na który nie każda nastolatka może sobie pozwolić. Często sypialnię musimy dzielić z rodzeństwem, rzadziej z rodzicami. Bez względu na okoliczności, każda osoba, która wciąż się uczy, powinna mieć do dyspozycji kącik do nauki z biurkiem i wygodnym krzesłem. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co jeszcze powinno znaleźć się w Twoim pokoju.

Co powinno się znaleźć w pokoju każdej nastolatki?

Oprócz biurka z miejscem na komputer oraz dostępem do światła, w Twoim pokoju powinny się znaleźć:

#1. Wygodne łóżko

Odpowiednia ilość snu jest szczególnie ważna w wieku dojrzewania, dlatego w Twoim pokoju koniecznie powinno znajdować się wygodne łóżko.

#2. Szafa na ubrania

Nastolatki przykładają dużą uwagę do swojego wyglądu, dlatego szafa z ubraniami to dla większości z nich must have. Najlepiej, żeby była z lustrem i umożliwiała przechowywanie ubrań na półkach oraz wieszakach.

#3. Roślinność

Rośliny w pomieszczeniach stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim oczyszczają powietrze, wpływając korzystnie na naszą koncentrację i jakość snu. Dodatkowo hodowanie roślin uczy nas systematyczności, cierpliwości i sumienności.

#4. Wydzielone miejsce na kosmetyki

Kosmetyki nie powinny być trzymane w łazience, ze względu na wilgoć, jaka tam panuje. Poza tym metraż w toalecie jest często ograniczony, co dodatkowo utrudnia sprawę. W związku z tym dobrze byłoby mieć w pokoju miejsce przeznaczone na kosmetyki. To może być specjalny koszyk ustawiony na półce albo kosmetyczka trzymana w szafce. Spełnieniem marzeń byłaby toaletka z ogromnym lustrem, otoczonym lampkami.

#5. Skrytka na drobiazgi

Nastolatki, które mają własny pokój nie potrzebują wydzielać specjalnego miejsca na swoje drobiazgi, ale w przypadku dzielonego pokoju staje się to koniecznością. ,,Skrytka” może się mieścić w szafce nocnej lub na wydzielonej półce – najważniejsze, żeby mieć poczucie, że w tym miejscu trzyma się tylko swoje rzeczy.

Polecamy: Najpopularniejsze pasje nastolatków

Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj