Co robić w Święta z rodziną?
Co robić w Święta z rodziną?

Zbliżają się Święta, a Ty zastanawiasz się, co robić podczas wolnych dni? W tym wpisie znajdziesz propozycje, jak spędzić czas z rodziną.

Święta kojarzą nam się z odpoczynkiem, prezentami, pysznym jedzeniem oraz spotkaniami z rodziną. Szczególnie te ostatnie mogą okazać się nużące. Tematy, jakie poruszają dorośli, nie zawsze są dla nas interesujące, więc nic dziwnego, że po pewnym czasie zaczynamy się nudzić. W tym wpisie podpowiadamy, jak spędzić ten magiczny czas z rodziną.

Co robić w Święta z rodziną?

#1. Czytanie wigilijnych opowieści

Możecie z tego zrobić tradycję i umówić się, że każdego roku czytacie inną opowieść. Taki sposób spędzania czasu z pewnością spodoba się najmłodszym. Opowieści możecie także wymyślać, a jeśli Wasza rodzina ma jakieś ciekawe historie, to seniorzy mogą się nimi podzielić.

#2. Kolędowanie

Nie w każdym domu kultywuje się tę tradycję. Niektórzy oglądają koncerty świąteczne w telewizji, inni puszczają płytę z muzyką. Kolędy możecie też wspólnie zaśpiewać albo zagrać. W ten sposób nie tylko zbliżycie się do siebie, ale sprawicie ogromną radość najstarszym członkom rodziny.

#3. Oglądanie szopek

W pierwszy lub drugi dzień Świąt, po sytym śniadaniu oraz obiedzie, warto odejść od stołu na nieco dłużej. Spacer to świetny pomysł. Przy okazji można odwiedzić kilka okolicznych kościołów, aby pooglądać bożonarodzeniowe stajenki. Z pewnością będzie na co popatrzeć.

#4. Zimowe zabawy

O ile tylko pogoda na to pozwala, można wybrać się na sanki, zorganizować kulig, bitwę na śnieżki albo zawody w lepieniu bałwana czy budowaniu igloo. Możecie podzielić się na drużyny lub grać w składach jednoosobowych.

#5. Oglądanie filmów

Ciężko wyobrazić sobie Święta bez oglądania filmów. Kiedy wspólne tematy chwilowo się wyczerpią, wspólny seans może być dobrym pretekstem do pobycia ze sobą trochę dłużej. Zamiast jednak po raz setny oglądać Kevina, wybierzcie inny film w świątecznym klimacie, np. ,,To właśnie miłość„, ,,Zły Mikołaj„, ,,Holiday„, ,,Grinch: Świąt nie będzie” czy ,,W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju„.

#6. Rodzinna sesja zdjęciowa

Przygotowanie sesji na tle choinki, przy wigilijnym stole czy podczas rozpakowywania prezentów może być wspaniałą rozrywką. Ponadto zyskamy cudowną pamiątkę w postaci zdjęć, do których będziemy mogli wracać przez cały rok, aby przywołać wspomnienia.

Czytaj także: Piosenki z motywem świątecznym

Co robić w Święta z rodziną?
Co robić w Święta z rodziną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj