Kupiłaś sobie śliczne obcasy, jednak po chwili chodzenia w nich, twoje stopy miały już dosyć? Sprawdź co robić, żeby tego uniknąć!

Co robić, żeby chodzenie w obcasach nie było bolesne?

Kup właściwy rozmiar

Niby takie banalne, ale jakie ważne! Przymierz różne pary butów w różnych rozmiarach i porównaj sobie. Wybierz te, w których czujesz się najlepiej. Czasami może się niestety okazać, że buty które wcześniej sobie upatrzyłaś, po przymierzeniu nie są już takie fantastyczne. Mogą Cię uciskać lub być za luźne, więc nie warto ich kupować, bo twoja stopa nie da rady wytrzymać w nich za długo.

Dobierz właściwą wysokość

Nie staraj się na siłę wybierać najwyższych obcasów, jeśli nie dajesz rady w nich chodzić. Nie kupuj butów, w których będziesz bała się przejść po płaskiej powierzchni, a co dopiero jak spotkasz się ze schodkami. Nawet jeśli wydaje ci się, że kupiłaś odpowiednią wysokość butów, dla pewności poćwicz chodzenie w nich w domu.

Zmień sposób chodzenia

Jeśli we wszystkich obcasach czujesz się beznadziejnie i niestabilnie, może to znak, że czas zmienić trochę swój sposób chodzenia. W Internecie na pewno znajdziesz pomocne filmiki.

Dom + Skarpety + Obcasy = Świetny sposób na rozciągnięcie ich!

Wciągnij na nogi skarpety (mogą być nawet jakieś grubsze), a następnie nałóż obcasy, które chcesz rozciągnąć. Bardzo prosty i skuteczny sposób.

Włóż lód do butów

Może i brzmi trochę dziwnie, ale jest to kolejny sposób na rozciągnięcie butów. Napełnij woreczek wodą, umieść w bucie, a następnie całość włóż do zamrażalki. Zostaw na 4 do 8 godzin. Po wyciągnięciu butów, pozostaw je (nadal z woreczkami lodu) w pokoju. Po roztopieniu się lodu, usuń woreczki z butów.

Co robić, żeby chodzenie w obcasach nie było bolesne?
Źródło: Favim

Sklej dwa palce ze sobą

Żeby było ci wygodniej chodzić w obcasach, możesz skleić ze sobą (bezbarwną taśmą), dwa palce – przedostatni i środkowy. Ten sposób niestety, sprawdzi się jedynie w przypadku butów z zakrytymi palcami.

Spryskaj dezodorantem swoje pięty

Dezodorant zachowuje się jak bariera, która zmniejsza tarcie. Oprócz pięt, możesz także spryskać każde inne miejsce, gdzie obawiasz się, że buty będę cię obcierać.

Użyj żelowych wkładek

Zwiększą one twój komfort chodzenia w obcasach, dzięki czemu będziesz mogła dłużej wytrzymać nie zmieniając ich na niższe buty.

Rób przerwy

Nawet w najwygodniejszych obcasach nasze nogi w końcu się zmęczą. Dlatego tak ważne jest robienie sobie przerw. Jeśli jest to możliwe, to usiądź gdzieś. Możesz też rozmasować bolące miejsca. Najlepiej jednak zabierać ze sobą wygodniejsze buty na zmianę.

Czytaj także: Jak wytrzymać dłużej w szpilkach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj